XXXI Niedziela w ciągu roku

1. Przypominamy, że od jutra Msze św. w dzień powszedni o godz. 17.00
  2. Przeżywamy miesiąc listopad. Na wspólną modlitwę wypominkową zapraszamy w dzień powszedni o godz. 16.40, w niedzielę o 15.40. Polecając naszych zmarłych będziemy modlić się odmawiając Koronkę do Bożego Miłosierdzia.
  3. W przyszłą niedzielę przeżywać będziemy setną rocznicę odzyskania niepodległości i święto narodowe. Zachęcamy do modlitwy za Ojczyznę oraz do wywieszenia flag na naszych domach.
  4. Modlitwie różańcowej za tydzień przewodniczyć będzie I Róża Niewiast
  5. W listopadzie, za pobożne nawiedzenie cmentarza, można w każdym dniu zyskiwać odpusty za zmarłych. W dniach od 1 do 8 odpust zupełny, w pozostałych zaś dniach – cząstkowy. Zachęcamy do zyskiwania odpustów i ofiarowania ich za dusze zmarłych.
  6. Pod chórem wyłożone są kartki wypominkowe. Wypominki można składać w zakrystii. Za ofiary złożone z tej okazji składamy serdeczne Bóg zapłać.
  7. Składka z dzisiejszej niedzieli przeznaczona jest jako jesienna pomoc dla Seminarium.
  8. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej dostępnej w naszej parafii.
  9. Od jutra rano do środy do godz. 12.00 można na wyznaczonym miejscu parkingu składać zużyty sprzęt. Zgromadzone elektrośmieci zostaną zabrane w środę o godz. 14.00, dochód przeznaczony jest na misje.
  10. W przyszłą niedzielę po każdej Mszy św. Szkolne Koło Caritas zbierać będzie ofiary do puszek. Uczniowie naszej szkoły włączają się w zbiórkę organizowaną przez Caritas dla mieszkańca naszego miasta- Pana Marka- który od kilkunastu lat zmaga się z poważnymi chorobami. Za zebrane ofiary zostanie zakupiony schodołaz. Zachęcamy parafian do włączenia się w tę akcję i pomoc osobie potrzebującej.