I Niedziela Adwentu

1. Dzisiaj I Niedziela Adwentu.  Okres Adwentu  przygotowuje nas na liturgiczną Uroczystość Bożego Narodzenia oraz kieruje nasze oczekiwanie ku powtórnemu przyjściu Chrystusa Pana na końcu czasów. Z obu tych względów Adwent jest czasem pobożnego i radosnego oczekiwania. W okresie Adwentu codziennie o godz. 17.00 będziemy odprawiać Msze św. ku czci NMP – Roraty. Zapraszamy do udziału w tych nabożeństwach wszystkich parafian, zarówno dzieci, młodzież jak i dorosłych. Prosimy aby przynosić ze sobą świece na Msze roratnie. Po każdej Mszy św. dzieci będą otrzymywały pamiątkowe naklejki, będzie również możliwość wylosowania i zabrania do domu figurki Matki Bożej.
  2. W poniedziałek po Mszy św. spotkanie Parafialnego Zespołu Caritas.
  3. Do kosza obok figury św. Józefa można składać produkty dla osób potrzebujących.
  4. W sobotę Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Zapraszamy na Mszę św. o godz. 17.00. Zapraszamy szczególnie rodziców i dzieci przygotowujące się do I komunii św. gdyż będzie poświęcenie i wręczenie medalików Matki Bożej.
  5. W przyszłą niedzielę przez modlitwę i ofiary składane do puszek wspieramy Kościół na Wschodzie.
  6. Składka z dzisiejszej niedzieli jest przeznaczona na cele diecezjalne.
  7. W przyszłą niedzielę gościć będziemy w naszej parafii kapłana z Parafii bł. Ks. Jerzego Popiełuszki w Rzeszowie. Duszpasterz wygłosi do nas słowo Boże a składka z najbliższej niedzieli przeznaczona będzie jako wsparcie naszej parafii w budowie kościoła na Osiedlu Architektów.
  8. W tym tygodniu wypada I czwartek i I piątek miesiąca. W czwartek Adoracja Najśw. Sakramentu od godz. 16.00. Adorację zakończymy modląc się o powołanie kapłańskie i zakonne z naszej parafii. W I piątek odwiedzimy starszych i chorych z posługą sakramentalną od godz. 8.30. Okazja do spowiedzi w czwartek w czasie adoracji oraz w piątek od godz. 15.30.
  9. Różaniec za tydzień poprowadzi V Róża Niewiast.
  10. W zakrystii można nabywać poświęcone dzisiaj opłatki na stół wigilijny.
  11. W przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 9.30 i 11.15 uczniowie ze Szkolnego Koła Caritas będą rozprowadzać własnoręcznie wykonane kartki świąteczne. Zachęcamy parafian do zakupu.
  12. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej dostępnej w naszej parafii.