IV Niedziela Adwentu

1. Jutro przeżywać będziemy Wigilię Uroczystości Narodzenia Pana Jezusa. Tradycyjnie wstrzymujemy się w tym dniu od pokarmów mięsnych. Msza św. rano o godz. 7.00. Wieczorem spotkajmy się w rodzinnym gronie na wigilijnej wieczerzy. Zaprośmy do wigilijnego stołu samotnych sąsiadów.
  2. Po Wigilii zapraszamy na godz. 24.00 na Pasterkę. Składka z Pasterki przeznaczona jest na Fundusz Obrony Życia. Fundusz ten finansuje m.in. Dom Samotnej Matki.
  3. Składka z poprzedniej niedzieli przeznaczona była na inwestycje prowadzone w naszej parafii oraz na ogrzewanie kościoła. Złożono ofiary w kwocie 11040zł. „Bóg zapłać” za wszelkie składane ofiary.
  4. Parafialny Zespół Caritas dzieli się dzisiaj z nami chlebem na wigilijny stół. Ofiary złożone przy tej okazji przeznaczone zostaną dla najbiedniejszych naszych parafian.
  5. W Boże Narodzenie i w drugi dzień świąt do południa porządek Mszy św. niedzielny.
    Mszy św. wieczornej w tych dniach nie będzie.
  6. Różaniec w Boże Narodzenie poprowadzi VIII Róża Niewiast, w św. Szczepana IX Róża Niewiast, w Niedzielę Świętej Rodziny X Róża Niewiast.
  7. Składam serdeczne podziękowania małżeństwom z Kręgu Domowego Kościoła, Panu kościelnemu i Pani Joli za przygotowanie i udekorowanie choinek i szopki w naszym kościele oraz prace porządkowe. Wszystkim zaangażowanym składam „Bóg zapłać”.
  8. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej dostępnej w naszej parafii. Przypominamy, że obecne numery „Niedzieli” i „Gościa Niedzielnego” są numerami świątecznymi w wyższej cenie.
  9. Ministranci naszej parafii przygotowali kalendarz na nowy rok, który można nabyć w cenie 10zł. po Mszy św. w głównym przedsionku. Zachęcamy do zakupu.