Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego

1. Przeżywamy miesiąc czerwiec. Codziennie odmawiamy Litanię do Najświętszego Serca Pana Jezusa. W dniach powszednich Litanię będziemy odmawiać po komunii św., w niedzielę nabożeństwo czerwcowe o godz. 15.40.
  2. Składka z dzisiejszej niedzieli przeznaczona jest na cele diecezjalne oraz jako wsparcie naszej parafii dla osób, które ucierpiały w czasie tegorocznych powodzi. „Bóg zapłać” za wszelkie składane ofiary na ten cel.
  3. Parafialny Zespół Caritas zapraszam na spotkanie w poniedziałek po Mszy św.
  4. W najbliższą niedzielę osoby z Parafialnego Zespołu Caritas po Mszy św. będą zbierać ofiary do puszek z przeznaczeniem na kwiaty do ołtarzy na procesję Bożego Ciała.
  5. W tegorocznej procesji Bożego Ciała przejdziemy trasą od kościoła przez ulicę Jarową i zakończymy na końcu ulicy Jarowej. Już teraz prosimy o zaangażowanie parafian w przygotowanie ołtarzy na procesję.
  6. Modlitwie różańcowej za tydzień przewodniczyć będzie VII Róża Niewiast.
  7. W przyszłą niedzielę Uroczystość Zesłania Ducha Świętego i zakończenie Okresu Wielkanocnego.
  8. W tym tygodniu wypada I czwartek i I piątek miesiąca. W czwartek zapraszamy na adorację od godz. 17.00 i modlitwę w intencji powołań.
  9. Chorych i starszych parafian z posługą sakramentalną odwiedzimy w piątek od godz. 8.30.
  10. Okazja do spowiedzi codziennie pół godziny przed Mszą św., w czwartek w czasie adoracji oraz w piątek od godz. 16.30.
  11. W przedsionku wyłożone są cegiełki na organizowany przez Caritas letni wypoczynek dla dzieci z Ukrainy. Zachęcamy do wsparcia tej inicjatywy. Ofiary prosimy wrzucać do skarbonki Caritas.
  12. W ostatnim czasie zostały wykonane na nowo podstawa pod ewangeliarz oraz świecznik. Zostały również przerobione i solidniej zamontowane balaski. Koszt odlewów, elementów metalowych i wykonanych prac to kwota 23.800zł. Należność została zapłacona.
  13. Trwają prace przy remoncie dzwonnicy. Prosimy o ostrożność w czasie trwania prac.
  14. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej dostępnej w naszej parafii.