Niedziela Palmowa

1. Niedzielą Palmową rozpoczynamy Wielki Tydzień. Wspominamy dzisiaj wjazd Pana Jezusa do Jerozolimy.
  2. Okazja do indywidualnego skorzystania z sakramentu pokuty w poniedziałek i wtorek od godz. 16.00 do 18.00. Można również umówić się telefonicznie. Spowiadamy w zakrystii ministrantów.
  3. W tym tygodniu przeżywać będziemy Święte Triduum Paschalne Męki, Śmierci
    i Zmartwychwstania Pańskiego. Przypominamy, że w Wielki Piątek obowiązuje post ścisły. Zachęcamy do zachowania postu do Wigilii Paschalnej.
  4. Liturgia Triduum Paschalnego sprawowana będzie bez udziału wiernych.
  5. Osobista modlitwa i prywatna adoracja w naszym kościele jest możliwa w Wielki Piątek i Wielką Sobotę w godzinach od 8.00 do 17.00.
  6. W tym roku nie ma święcenia pokarmów wielkanocnych, natomiast przed śniadaniem wielkanocnym należy odmówić modlitwę błogosławieństwa pokarmów. Tekst wyłożony jest na stoliku przy wyjściu oraz umieszczony na stronie internetowej.
  7. Przypominamy, że w kościele może przebywać tylko 5 osób.
  8. W Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego oraz w Poniedziałek Wielkanocny Msze św. w naszym kościele o godz. 7.30, 9.30, 11.15.
  9. Przypominamy, że wszyscy korzystają z dyspensy od udziału we Mszy św. w niedziele i święta do odwołania. Jednocześnie zachęcamy do uczestnictwa w transmisjach telewizyjnych czy radiowych oraz do osobistej i rodzinnej modlitwy w naszych domach.
  10. Obowiązek wynikający z przykazań kościelnych mówi nam, że każdy powinien przynajmniej raz w roku przystąpić do sakramentu pokuty a w okresie wielkanocnym przyjąć komunię św. Okres wielkanocny trwa od Środy Popielcowej do Uroczystości Trójcy Przenajświętszej czyli do 7 czerwca.