Uroczystość Trójcy Przenajświętszej

22. 05. 2016 r.

1. Nabożeństwo do Św. Józefa we wtorek, Nowenna do MB Saletyńskiej w środę po Mszy św. połączone z nabożeństwem majowym.

2. Modlitwie Różańcowej przed Mszą św. o godz.11.15 w Boże Ciało przewodniczyć będzie I Róża Mężczyzn, natomiast w najbliższą niedzielę II Róża Mężczyzn.

3. W czwartek Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. Centralna procesja w Rzeszowie rozpocznie się Mszą św. na Placu Farnym o godz. 9.00. Zapraszamy parafian do udziału. Msze św. w naszym kościele będą o godz. 7.30, 9.30 i 11.15. Mszy św. o godz. 16.00 nie będzie. Po Mszy św. o godz. 11.15 uroczysta Procesja Eucharystyczna do czterech ołtarzy. O przygotowanie ołtarzy prosimy parafian mieszkających w sąsiedztwie ołtarzy i wyznaczone grupy duszpasterskie. W sprawie budowy ołtarzy prosimy o kontakt z Panem kościelnym. Młodzież i mężczyzn prosimy o niesienie baldachimu i chorągwi. Zapraszamy wszystkich parafian do licznego udziału w tej uroczystej procesji. Zapraszamy dzieci w strojach I komunijnych do uczestnictwa w procesji. Dzieci zapraszamy do sypania kwiatów i dzwonienia. Procesja zakończy się przy czwartym ołtarzu uroczystym odśpiewaniem Te Deum i błogosławieństwem.

• I ołtarz przy ul. Beskidzkiej 16 u Państwa Gałuszyńskich przygotuje Parafialny Zespół Caritas i sąsiedzi
  • II ołtarz przy ul. Świętokrzyskiej10 u Państwa Nalepów przygotuje Krąg Rodzin i sąsiedzi
  • III ołtarz przy ul. Zawiszy 69 u Państwa Półchłopków przygotuje Oaza, Rada Parafialna i sąsiedzi
  • IV ołtarz przy ul. Zawiszy 33 u Pani Anny Barć przygotują Róże Różańcowe, Mężczyźni św. Józefa i sąsiedzi

Osoby przygotowujące ołtarze proszone są o odebranie z zakrystii banerów wraz z konstrukcją do poszczególnych ołtarzy. Proszę o zaangażowanie parafian w przygotowanie i przebieg procesji. Harcerzy z naszej parafii proszę o zapewnienie porządku w czasie procesji.

1. W Uroczystość Bożego Ciała o godz. 19.00 na Osiedlu Baranówka w Parku Sybiraków rozpocznie się koncert „Jednego Serca Jednego Ducha”. Wstęp wolny. Szczegółowy program na plakacie. Finał Festiwalu Wiary odbędzie się 27 i 28 maja. Szczegóły na plakacie.
  2. Procesja w Oktawie Bożego Ciała codziennie po Mszy św. o godz. 18.00, w niedzielę po Mszy św. o godz. 11.15.
  3. Dzisiaj Caritas zbiera ofiary do puszek z przeznaczeniem na kwiaty do ołtarzy na procesję Bożego Ciała. „Bóg zapłać” za składane ofiary.
  4. Składka z ostatniej niedzieli przeznaczona na inwestycje wyniosła 6910zł., na Światowe Dni Młodzieży 1680zł., ofiary złożone do puszek w kwocie 1030zł. zostały przekazane dla poszkodowanych w Ekwadorze. Serdecznie dziękujemy za wszystkie złożone ofiary.
  5. Krucjata Wyzwolenia Człowieka zaprasza na dzień skupienia 28 maja o godz. 10.00 w Parafii św. Krzyża w Rzeszowie.
  6. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej dostępnej w naszej parafii. Zachęcamy również do odwiedzania nowej strony internetowej naszej parafii. Składam podziękowania Państwu Zalewskim za wykonanie nowej strony. „Bóg zapłać”.