VI Niedziela w ciągu roku

1. Najbliższa środa to Środa Popielcowa. Rozpoczynamy 40-dniowy okres Wielkiego Postu, w którym przygotowujemy się przez modlitwę, uczynki pokutne i czynną miłość bliźniego do Świąt Wielkanocnych. Msze św. z obrzędem posypania głów popiołem o godz. 7.00 i 17.00.
  2. W Środę Popielcową obowiązuje post ścisły (jakościowy i ilościowy). Przypominamy, że wstrzymywanie się od spożywania pokarmów mięsnych obowiązuje we wszystkie piątki w roku, w Wigilię Bożego Narodzenia i w Środę Popielcową. Wstrzymanie się od pokarmów mięsnych obowiązuje wiernych, którzy ukończyli 14 rok życia, natomiast post ścisły tych, którzy ukończyli 18 rok życia a nie rozpoczęli 60-tego.
  3. Składka z najbliższej niedzieli przeznaczona będzie na inwestycje prowadzone w naszej parafii. „Bóg zapłać” za składane ofiary na ten cel.
  4. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej dostępnej w naszej parafii.
  5. Składam podziękowania małżeństwom z Kręgu Domowego Kościoła za ostatnio wykonane prace w naszej świątyni. „Bóg zapłać” za poświęcony czas i zaangażowanie.
  6. Dziękuję również firmie „TRANS-BRUK” za troskę w odśnieżaniu parkingu i terenu przy kościele.
  7. Na Drogę Krzyżową w naszej parafii zapraszamy w piątek o godz. 16.30 i 19.00. Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w niedzielę o godz. 15.30. Bezpośrednio po nabożeństwie Msza św.
  8. Caritas Diecezji Rzeszowskiej zwraca się z prośbą o przekazanie 1% podatku na organizację pożytku publicznego – Caritas Bliźni w Potrzebie. Informacje umieszczone są na tablicy ogłoszeń oraz na ulotkach przy wyjściach z kościoła. Zachęcamy aby w ten sposób wspierać działalność Caritas, która w różnych formach pomaga osobom potrzebującym.