IV Niedziela Adwentu

1. Wszystkich parafian zapraszamy do skorzystania z sakramentu pokuty. Będą obecni księża z dekanatu. Spowiedź w naszej parafii w środę w godz. od 10:00 do 12:00. Od 15:00 do 16:30 i od 17:00 do 18:00. W trakcie spowiedzi będzie również trwać Adoracja Najświętszego Sakramentu. Zapraszamy do osobistej adoracji i modlitwy.
  2. Msze św. - Roraty w tym tygodniu codziennie rano o godz. 7:00
  3. W sobotę Wigilia Uroczystości Narodzenia Pana Jezusa. Tradycyjnie wstrzymujemy się w tym dniu od pokarmów mięsnych. Wieczorem spotkajmy się w rodzinnym gronie. Niech będzie to okazja do umocnienia naszych rodzinnych więzów. Zaprośmy do wigilijnego stołu samotnych sąsiadów. Rano Msza św. o godz. 7:00.
  4. Po Wigilii zapraszamy na godz. 24:00 na Pasterkę. Pół godziny wcześniej, o 23:30 zapraszamy na wspólną „Godzinę Czytań” jako czuwanie przed Pasterką. Wspólnie z parafialnym chórem i oazą będziemy modlić się w intencji dobrego przeżycia Świąt Bożego Narodzenia. Składka z Pasterki przeznaczona jest na Fundusz Obrony Życia. Fundusz ten finansuje m.in. Dom Samotnej Matki.
  5. Składka z dzisiejszej niedzieli przeznaczona jest na inwestycje prowadzone w naszej parafii oraz na ogrzewanie kościoła. „Bóg zapłać” za wszelkie składane ofiary. Ofiary zebrane do puszek w poprzednią niedzielę w kwocie 1600zł. poprzez Parafialny Zespół Caritas przeznaczone zostaną jako pomoc dla najbiedniejszych naszych parafian.
  6. W ostatnich tygodniach zostały wykonane prace związane z naprawą i odnowieniem żyrandoli w naszym kościele. Zostały wykonane nowe zawieszenia i solidne mocowania. Koszt materiałów i wykonanych prac to suma 9986zł. Należność została zapłacona.
  7. W Boże Narodzenie i w drugi dzień świąt do południa porządek Mszy św. niedzielny. Mszy św. wieczornej w tych dniach nie będzie.
  8. Różaniec przed sumą w Boże Narodzenie poprowadzi IV Róża Niewiast,w św. Szczepana V Róża Niewiast, w Niedzielę Świętej Rodziny VI Róża Niewiast.
  9. Dzisiaj na Mszy św. o godz. 11:15 harcerze z naszej parafii przyniosą Betlejemskie Światło Pokoju. Będzie ono zapalone obok figury Matki Bożej. Zachęcamy aby światło betlejemskie zabrać również do naszych rodzin.
  10. Przed kościołem harcerze naszej parafii oferują stroiki świąteczne. Zebrane ofiary przeznaczą na swoją działalność.
  11. Firma „Taurus” przy ul. Podkarpackiej zaprasza na degustację i kiermasz potraw świątecznych dzisiaj w godz. od 9:00 do 17:00.
  12. Składamy serdeczne podziękowania P. Zygmuntowi Sikorze za prace związane z naprawą i wymianą uszkodzonych lamp oświetleniowych na terenie przy naszym kościele. Dziękujemy również P. Józefowi Batorowi za troskę o parking i teren przed kościołem w okresie zimowym. Panu Wiesławowi Soleckiemu dziękujemy za wykonane prace elektryczne. „Bóg zapłać” za wykonane prace, troskę i życzliwość.