Pielgrzymka Parafialnego Zespołu Caritas

30 maja 2015 roku odbyła się pielgrzymka Parafialnego Zespołu Caritas. Odwiedziliśmy:
  • Kraków
  • Wadowice
  • Kalwarię Zebrzydowską.
W Krakowie Łagiewnikach uczesnticzyliśmy we Mszy św. odprawionej przed wizerunkiem Chrystusa Miłosiernego w Kaplicy Klasztornej przez ks. Proboszcza Ludwika Krupę. Zwiedziliśmy również Bazylikę i Sanktuarium Św. Jana Pawła II. Następnie pojechaliśmy do Wadowic, gdzie zwiedziliśmy Muzeum Dom Rodzinny Ojca Św. Jana Pawła II i Bazylikę. Na zakończenie naszego pielgrzymowania pojechaliśmy do Sanktuarium Pasyjno-Maryjnego w Kalwarii Zebrzdowskiej, do którego od dzieciństwa pielgrzymował Św. Jan Paweł II. 7 czerwca 1979 roku Jan Paweł II w tym miejscu mówił :

"Najczęściej przybywałem tutaj sam, tak żeby nikt nie wiedział, nawet kustosz klasztoru. Kalwaria ma to do siebie, że się można łatwo ukryć. Więc przychodziłem sam i wędrowałem po dróżkach Pana Jezusa i Jego Matki, rozpamiętywałem ich najświętsze tajemnice. To jest zupełnie przedziwna rzecz – te dróżki... A oprócz tego polecałem Panu Jezusowi przez Maryję sprawy szczególnie trudne i sprawy szczególnie odpowiedzialne w całym moim posługiwaniu biskupim, potem kardynalskim. Widziałem, że coraz częściej muszę tu przychodzić, bo, po pierwsze, spraw takich było coraz więcej, a po drugie – dziwna rzecz – one się zwykle rozwiązywały po takim moim nawiedzeniu na dróżkach."