VIII Niedziela Zwykła

1. Najbliższa środa to Środa Popielcowa. Rozpoczynamy 40-dniowy okres Wielkiego Postu, w którym przygotowujemy się przez modlitwę, uczynki pokutne i czynną miłość bliźniego do Świąt Wielkanocnych. Msze św. z obrzędem posypania głów popiołem o godz. 7:30 i 17:00
  2. W Środę Popielcową obowiązuje post ścisły (jakościowy i ilościowy). Przypominamy,że wstrzymywanie się od pokarmów mięsnych obowiązuje we wszystkie piątki w roku,w Wigilię Bożego Narodzenia i w Środę Popielcową. Wstrzymanie się od pokarmów mięsnych obowiązuje wiernych, którzy ukończyli 14 rok życia, natomiast post ścisły tych, którzy ukończyli 18 rok życia a nie rozpoczęli 60-tego.
  3. Nabożeństwo do Św. Józefa we wtorek, Nowenna do MB Saletyńskiej w środę po Mszy św.
  4. W środę po Mszy św. spotkanie dzieci I komunijnych wraz z rodzicami.
  5. W tym tygodniu wypada I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca.
  6. W czwartek Adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 16:00. Modlić się będziemy w intencji powołań.
  7. W I piątek odwiedzimy chorych z komunią od godz. 8:30. Okazja do spowiedzi w czwartek i piątek od godz. 16:00.
  8. Modlitwie Różańcowej przed sumą w najbliższą niedzielę przewodniczyć będzie III Róża Niewiast.
  9. Składka z poprzedniej niedzieli przeznaczona na inwestycje prowadzone w naszej parafii wyniosła 9040zł. „Bóg zapłać” za złożone ofiary. Składka z przyszłej niedzieli przeznaczona jest na Seminarium Duchowne w Rzeszowie.
  10. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej dostępnej w naszej parafii.
  11. W piątek o godz. 18:00 odbędzie się Nabożeństwo Drogi krzyżowej ulicami Rzeszowa. Rozpoczęcie na placu Śreniawitów obok zamku.
  12. Na Drogę Krzyżową zapraszamy w piątek o godz. 16:30. Bezpośrednio po nabożeństwie Msza św. O godz. 19;00 Droga Krzyżowa dla młodzieży.
  13. Dzieci zapraszamy na Drogę Krzyżową w czwartek po Mszy św.
  14. Nabożeństwo Gorzkich Żali w niedzielę o godz. 15:30. Bezpośrednio po nabożeństwie Msza św.