Niedziela Palmowa

1. Niedzielą Palmową rozpoczynamy Wielki Tydzień. Wspominamy dzisiaj wjazd Pana Jezusa do Jerozolimy. Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym dzisiaj o godz. 15:30. Bezpośrednio po nabożeństwie Msza św.
2. Składka z dzisiejszej niedzieli przeznaczona jest na działalność Radia „Via”. Składka z przyszłej niedzieli przeznaczona będzie na inwestycje prowadzone w naszej parafii. ”Bóg zapłać” za składane ofiary.
3. Dzisiaj celebrujemy Światowy Dzień Młodzieży w łączności z Ojcem św. Franciszkiem. Uroczystej Mszy św. w Rzeszowskiej Katedrze będzie przewodniczył Ks. Biskup Ordynariusz. W Niechobrzu w Parku koło kościoła o godz. 18:00 odbędzie się Misterium Męki Pańskiej.
4. Jutro w naszej parafii dzień spowiedzi przedświątecznej. Spowiadać będziemy od godz.10:00 do 12:00, oraz od 15:00 do 16:30 i od 17:00 do 18:00. Zapraszamy wszystkich parafian do skorzystania z sakramentu pokuty. Przyjadą do nas księża z dekanatu, więc prosimy aby nie odkładać spowiedzi na inne dni.
5. Zebrane produkty spożywcze zostały przekazane 22 najbardziej potrzebującym rodzinom naszej parafii. W ich imieniu składamy serdeczne podziękowania wszystkim za okazaną pomoc.
6. Zmiana tajemnic różańcowych odbędzie się w niedzielę 23 kwietnia po Mszy św. o godz.7:30.
7. Ze względu na spowiedź w dekanacie Msza św. we wtorek będzie rano o godz. 7:00.
8. W Wielki Czwartek do Katedry Rzeszowskiej na godz. 9:30 pielgrzymuje Liturgiczna Służba Ołtarza. Msza Krzyżma św. w Katedrze Rzeszowskiej o godz. 10:00.
9. W tym tygodniu przeżywać będziemy Święte Triduum Paschalne Męki, Śmierci
i Zmartwychwstania Pańskiego. To nie są dni przygotowania do świąt, ale jest to już świętowanie tych wielkich tajemnic naszej wiary.
Wielki Czwartek to dzień ustanowienia Eucharystii i kapłaństwa. W tym dniu Msza św. Wieczerzy Pańskiej o godz. 18:00. Po Mszy św. przeniesienie Pana Jezusa do Ołtarza – Ciemnicy i adoracja do godz. 21:00.
Wielki Piątek to dzień męki i śmierci Chrystusa. Pana Jezusa w Ciemnicy będziemy adorować od godz. 7:00 do 17:30. Porządek adoracji Róż Różańcowych wywieszony jest na tablicy ogłoszeń.
W Piątek na godz. 17:30 zapraszamy na Drogę Krzyżową. Liturgię Męki Pańskiej rozpoczniemy o godz. 18:00. Składa się ona z czterech części: Liturgii Słowa, Adoracji Krzyża, Komunii św. i przeniesienia Najśw. Sakramentu do Grobu Pańskiego.
Za pobożny udział w adoracji i ucałowanie Krzyża można zyskać odpust zupełny.
Pana Jezusa w Grobie będziemy adorować do godz. 24:00.
O godz. 21:30 adoracja Kręgu Rodzin, o godz. 22:15 adoracja młodzieży, o godz. 23:00 adoracja mężczyzn.
Przypominamy, że w Wielki Piątek obowiązuje post ścisły. Zachęcamy do zachowania postu do Wigilii Paschalnej.
Ofiary składane przy Krzyżu przeznaczone są na Bazylikę Bożego Grobu
w Jerozolimie oraz dzieła Stolicy Apostolskiej prowadzone w Ziemi Świętej.
W Wielką Sobotę będziemy adorować Pana Jezusa w Grobie od godz. 7:00 do 19:00. Porządek adoracji Róż Różańcowych wywieszony jest na tablicy ogłoszeń.
Poświęcenie pokarmów w naszym kościele będzie w sobotę od godz. 9:00 do 12:00 co pół godziny.
W Wielką Sobotę (od godz. 9:00 – 12:00) Panie i Panowie z Parafialnego Zespołu Caritas będą rozprowadzać chleby, wyraz naszej jedności i solidarności. Dobrowolne ofiary, które złożymy z tej okazji będą przeznaczone na wsparcie Rodzin w Syrii.
Harcerze będą zbierać dobrowolne ofiary na swoją działalność
Strażacy będą zbierać dary a złożone ofiary przeznaczą na zakup nowych mundurów.
Liturgię Wigilii Wielkanocnej rozpoczniemy w Wielką Sobotę o godz. 19:00.
Na wieczorną liturgię przynosimy ze sobą świece.
10. Wielkanocny Poranek rozpoczniemy Rezurekcją o godz. 600 . Pozostałe Msze św. o godz. 9:30, 11:15. Mszy św. o godz. 16:00 nie będzie.
11. Nasza parafia włączyła się wraz z Parafialnym Zespołem Caritas w ogólnopolską akcję „Rodzina Rodzinie”. Obejmujemy pomocą materialną jedną rodzinę w Syrii. Dobrowolne ofiary dla tej rodziny można składać do skarbonki Caritas w głównym przedsionku kościoła.
12. Firma „Taurus” zaprasza dzisiaj od godz. 10:00 na degustację i kiermasz produktów wielkanocnych do baru „Taurus” przy ul. Podkarpackiej.
13. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej dostępnej w naszej parafii.