I Niedziela Adwentu

  1. Dzisiaj rozpoczynamy okres Adwentu, który przygotowuje nas na liturgiczną Uroczystość Bożego Narodzenia oraz kieruje nasze oczekiwanie ku powtórnemu przyjściu Chrystusa Pana na końcu czasów. Adwent jest więc czasem pobożnego i radosnego oczekiwania. W okresie Adwentu codziennie o godz. 17.00 będziemy odprawiać Msze św. ku czci NMP – Roraty. Prosimy aby przynosić ze sobą świece. Zapraszamy do uczestnictwa szczególnie dzieci, które będą otrzymywać poszczególne elementy szopki do samodzielnego złożenia.
  2. Modlitwie różańcowej w przyszłą niedzielę przewodniczyć będzie XI Róża Niewiast.
  3. Ofiary zebrane do puszek w poprzednią niedzielę w kwocie 1500zł. zostały przekazane na remont Ośrodka Caritas w Myczkowcach.
  4. W przyszłą niedzielę przeżywać będziemy „Dzień modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie”. Składane ofiary będą przeznaczone na ten cel.
  5. W tym tygodniu wypada I czwartek miesiąca. Zapraszamy na Adorację od godz. 16.00 i modlitwę w intencji powołań.
  6. W głównym przedsionku wyłożone są świece Caritas na stół wigilijny w cenie 8 i 18 zł. Zachęcamy do ich zakupu. Ofiary proszę składać do puszki Caritas.
  7. Dzisiaj poświęcone opłatki wigilijne można nabyć przy figurze Matki Bożej. Ofiary proszę składać do skarbonki.
  8. Składam podziękowania Panu Dominikowi za poświęcony czas i pracę przy odśnieżaniu parkingu i terenu przed kościołem. „Bóg zapłać”.
  9. W minionym tygodniu odeszła do wieczności + Stefania Szalacha. Módlmy się o życie wieczne dla niej: Wieczne odpoczywanie…