Ta strona korzysta z cookies OK więcej

Parafia

Rzymskokatolicka

pw. Św. Józefa w Rzeszowie - Zwięczycy

Aktualności

Uroczystość Trójcy Przenajświętszej

1. Nabożeństwo do Św. Józefa we wtorek, Nowenna do MB Saletyńskiej w środę po Mszy św.
2. Modlitwie Różańcowej przed Mszą św. o godz.11:15 w Boże Ciało przewodniczyć będzie IV Róża Niewiast, natomiast w najbliższą niedzielę V Róża Niewiast.
3. W czwartek Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. Centralna procesja w Rzeszowie rozpocznie się Mszą św. na Placu Farnym o godz. 9:00. Zapraszamy parafian do udziału. Msze św. w naszym kościele będą o godz. 7:30, 9:30 i 11:15. Mszy św. o godz. 16.00 nie będzie. Po Mszy św. o godz. 11:15 uroczysta Procesja Eucharystyczna do czterech ołtarzy. O przygotowanie ołtarzy prosimy parafian mieszkających w sąsiedztwie ołtarzy i wyznaczone grupy duszpasterskie. W sprawie budowy ołtarzy prosimy o kontakt z Panem kościelnym. Młodzież i mężczyzn prosimy o niesienie baldachimu i chorągwi. Zapraszamy wszystkich parafian do licznego udziału w tej uroczystej procesji. Zapraszamy dzieci w strojach I komunijnych do uczestnictwa w procesji. Dzieci zapraszamy do sypania kwiatów i dzwonienia. Procesja zakończy się przy czwartym ołtarzu uroczystym odśpiewaniem Te Deum i błogosławieństwem.
I ołtarz przy ul. Jarowej 99 u Państwa Batorów przygotuje Parafialny Zespół Caritas i sąsiedzi
II ołtarz przy ul. Nowogrodzkiej18 u Państwa Dubielów przygotuje Krąg Rodzin i sąsiedzi
III ołtarz przy ul. Wetlińskiej 56 u Państwa Micałów przygotuje Rada Parafialna i sąsiedzi
IV ołtarz przy ul. Wetlińskiej 100 u Państwa Pielów przygotują Róże Różańcowe i sąsiedzi
Osoby przygotowujące ołtarze proszone są o odebranie z zakrystii banerów wraz z konstrukcją do poszczególnych ołtarzy. Proszę o zaangażowanie parafian w przygotowanie i przebieg procesji. Harcerzy z naszej parafii proszę o zapewnienie porządku w czasie procesji.
4. W Uroczystość Bożego Ciała o godz. 19:00 na Osiedlu Baranówka w Parku Sybiraków rozpocznie się koncert „Jednego Serca Jednego Ducha”. Wstęp wolny. Szczegółowy program na plakacie.
5. Procesja w Oktawie Bożego Ciała codziennie po Mszy św. o godz. 18:00, w niedzielę po Mszy św. o godz. 11:15.
6. W piątek wypada III piątek miesiąca. Wraz z Krucjatą Wyzwolenia Człowieka zapraszamy na Adorację od godz. 17:00.
7. Dzisiaj Caritas zbiera ofiary do puszek z przeznaczeniem na kwiaty do ołtarzy na procesję Bożego Ciała. „Bóg zapłać” za składane ofiary.
8. Składka z ostatniej niedzieli przeznaczona została na cele diecezjalne, ofiary złożone do puszek w kwocie 610zł. zostały przekazane na Świątynię Opatrzności Bożej w Warszawie.
9. Składka z przyszłej niedzieli przeznaczona będzie na inwestycje prowadzone w naszej parafii. „Bóg zapłać” za wszelkie składane ofiary.
10. Trwają prace związane z wymianą ogrzewania w kościele oraz prace remontowe w dwóch pomieszczeniach piwnic naszego kościoła.
11. W poniedziałek po Mszy św. zapraszam na krótkie spotkanie Parafialny Zespół Caritas oraz Radę Parafialną.  
12. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej dostępnej w naszej parafii. Zachęcamy również do odwiedzania strony internetowej naszej parafii.
13. Parafia w Boguchwale w 2016 roku świętowała 555-rocznicę założenia. Z tej okazji powstała książka poświęcona zasłużonym proboszczom. Wydawnictwo będzie dostępne w sprzedaży za tydzień po każdej Mszy św. Cena 20zł.
Lista wszystkich aktualności
Projekt i realizacja: TILTKOMP