Ta strona korzysta z cookies OK więcej

Parafia

Rzymskokatolicka

pw. Św. Józefa w Rzeszowie - Zwięczycy

Aktualności

IV Niedziela Adwentu

 1. Przeżywamy dzisiaj Wigilię Uroczystości Narodzenia Pana Jezusa. Tradycyjnie wstrzymujemy się w tym dniu od pokarmów mięsnych. Wieczorem spotkajmy się w rodzinnym gronie. Niech będzie to okazja do umocnienia naszych rodzinnych więzów. Zaprośmy do wigilijnego stołu samotnych sąsiadów.
 2. Po Wigilii zapraszamy na godz. 2400 na Pasterkę. Pół godziny wcześniej, o 23.30 zapraszamy na wspólną „Godzinę Czytań” jako czuwanie przed Pasterką. Wspólnie z parafialnym chórem i oazą będziemy modlić się w intencji dobrego przeżycia Świąt Bożego Narodzenia. Składka z Pasterki przeznaczona jest na Fundusz Obrony Życia. Fundusz ten finansuje m.in. Dom Samotnej Matki.
 3. Składka z poprzedniej niedzieli przeznaczona była na inwestycje prowadzone w naszej parafii oraz na ogrzewanie kościoła. Złożono ofiary w kwocie 9510zł. „Bóg zapłać” za wszelkie składane ofiary.
 4. Parafialny Zespół Caritas dzieli się dzisiaj z nami chlebem na wigilijny stół. Ofiary złożone przy tej okazji przeznaczone zostaną dla najbiedniejszych naszych parafian.
 5. W Boże Narodzenie i w drugi dzień świąt do południa porządek Mszy św. niedzielny.
  Mszy św. wieczornej w tych dniach nie będzie.
 6. Różaniec przed sumą w Boże Narodzenie poprowadzi VII Róża Niewiast, w św. Szczepana VIII Róża Niewiast, w Niedzielę Świętej Rodziny IX Róża Niewiast.
 7. Harcerze z naszej parafii przekazali Betlejemskie Światło Pokoju. Jest ono zapalone obok figury Matki Bożej. Zachęcamy, aby światło betlejemskie zabrać również do naszych rodzin.
 8. Składamy serdeczne podziękowania osobie, która przekazała dwie duże choinki do naszego kościoła. Dziękuję również małżeństwom z Kręgu Domowego Kościoła i młodzieży oazowej, Panu kościelnemu i Pani Joli za przygotowanie i udekorowanie choinek i szopki w naszym kościele oraz prace porządkowe. Wszystkim zaangażowanym składam „Bóg zapłać”.
 9. Dochodzą do nas informacje o dewastacjach na terenie naszej parafii. W ostatnim czasie zdewastowana została kapliczka przy sklepie „Groszek”. Zwracamy się do parafian z prośbą aby zwracać uwagę na różne grupy młodzieżowe i podejrzane towarzystwo i ich zachowanie.
Lista wszystkich aktualności
Projekt i realizacja: TILTKOMP