Ta strona korzysta z cookies OK więcej

Parafia

Rzymskokatolicka

pw. Św. Józefa w Rzeszowie - Zwięczycy

Aktualności

Niedziela Palmowa

 1. Niedzielą Palmową rozpoczynamy Wielki Tydzień. Wspominamy dzisiaj wjazd Pana Jezusa do Jerozolimy. Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym dzisiaj o godz. 15.30. Bezpośrednio po nabożeństwie Msza św.
 2. Składka z dzisiejszej niedzieli przeznaczona jest na działalność Radia „Via”. Składka z przyszłej niedzieli przeznaczona będzie na cele diecezjalne.
 3. Składka z poprzedniej niedzieli przeznaczona na inwestycje wyniosła 8990zł. „Bóg zapłać” za wszelkie ofiary składane na prace remontowe prowadzone w naszej świątyni. Zostały zakończone prace przy montażu kamiennego cokołu na klatkach schodowych. Koszt materiału i wykonanych prac to kwota 8130zł. Należność została zapłacona.
 4. Dzisiaj celebrujemy Światowy Dzień Młodzieży w łączności z Ojcem św. Franciszkiem. Uroczystej Mszy św. w Rzeszowskiej Katedrze będzie przewodniczył Ks. Biskup Ordynariusz. W Niechobrzu w Parku koło kościoła o godz. 18.00 odbędzie się Misterium Męki Pańskiej. Zachęcamy parafian do uczestnictwa.
 5. Spotkanie Parafialnego Zespołu Caritas jutro o godz. 18.30 w kościele.
 6. Jutro w naszej parafii dzień spowiedzi przedświątecznej. Spowiadać będziemy od godz.10.00 do 12.00, oraz od 15.00 do 16.30 i od 17.00 do 18.00. Zapraszamy wszystkich parafian do skorzystania z sakramentu pokuty. Przyjadą do nas księża z dekanatu, więc prosimy aby nie odkładać spowiedzi na inne dni.
 7. Jutro Msza św. o godz. 18.00, we wtorek i środę o godz. 7.00.
 8. Zebrane produkty spożywcze zostaną przekazane najbardziej potrzebującym rodzinom naszej parafii. W ich imieniu składam serdeczne podziękowania wszystkim za okazaną pomoc.
 9. W Wielki Czwartek do Katedry Rzeszowskiej na godz. 9.30 pielgrzymuje Liturgiczna Służba Ołtarza. Msza Krzyżma św. w Katedrze Rzeszowskiej o godz. 1000.
 10. W tym tygodniu przeżywać będziemy Święte Triduum Paschalne Męki, Śmierci
  i Zmartwychwstania Pańskiego. To nie są dni przygotowania do świąt, ale jest to już świętowanie tych wielkich tajemnic naszej wiary.
  • Wielki Czwartek to dzień ustanowienia Eucharystii i kapłaństwa. W tym dniu Msza św. Wieczerzy Pańskiej o godz. 1800. Po Mszy św. przeniesienie Pana Jezusa do Ołtarza – Ciemnicy i adoracja do godz. 2100.
  • Wielki Piątek to dzień męki i śmierci Chrystusa. Pana Jezusa w Ciemnicy będziemy adorować od godz. 700 do 1730. Porządek adoracji Róż Różańcowych wywieszony jest na tablicy ogłoszeń.
  • W Piątek na godz. 17.30 zapraszamy na Drogę Krzyżową. Liturgię Męki Pańskiej rozpoczniemy o godz. 18.00. Składa się ona z czterech części: Liturgii Słowa, Adoracji Krzyża, Komunii św. i przeniesienia Najśw. Sakramentu do Grobu Pańskiego.
   Za pobożny udział w adoracji i ucałowanie Krzyża można zyskać odpust zupełny.
  • Pana Jezusa w Grobie będziemy adorować do godz. 2400.
  • O godz. 21.30 adoracja Kręgu Rodzin, o godz. 22.15 adoracja młodzieży, o godz. 23.00 adoracja mężczyzn.
  • Przypominamy, że w Wielki Piątek obowiązuje post ścisły. Zachęcamy do zachowania postu do Wigilii Paschalnej.
  • Ofiary składane przy Krzyżu przeznaczone są na Bazylikę Bożego Grobu
   w Jerozolimie oraz dzieła Stolicy Apostolskiej prowadzone w Ziemi Świętej.
  • W Wielką Sobotę będziemy adorować Pana Jezusa w Grobie od godz. 700 do 1900. Porządek adoracji Róż Różańcowych wywieszony jest na tablicy ogłoszeń.
  • Poświęcenie pokarmów w naszym kościele będzie w sobotę od godz. 900 do 1200 co pół godziny.
  • W Wielką Sobotę (od godz. 900 – 1200) Panie i Panowie z Parafialnego Zespołu Caritas będą rozprowadzać chleby, wyraz naszej jedności i solidarności z potrzebującymi. Dobrowolne ofiary, które złożymy z tej okazji będą przeznaczone dla biednych.
  • Liturgię Wigilii Wielkanocnej rozpoczniemy w Wielką Sobotę o godz. 1900.
   Na wieczorną liturgię przynosimy ze sobą świece.
 
 1. Wielkanocny Poranek rozpoczniemy Rezurekcją o godz. 600 . Pozostałe Msze św. o godz. 930, 1115. Mszy św. o godz. 1600 nie będzie.
 2. Kontynuujemy prace remontowe w naszej świątyni. Za wszelkie utrudnienia przepraszamy.
 3. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej dostępnej w naszej parafii.
 
Lista wszystkich aktualności
Projekt i realizacja: TILTKOMP