Ta strona korzysta z cookies OK więcej

Parafia

Rzymskokatolicka

pw. Św. Józefa w Rzeszowie - Zwięczycy

Aktualności

VIII Niedziela w ciągu roku

 1. Najbliższa środa to Środa Popielcowa. Rozpoczynamy 40-dniowy okres Wielkiego Postu,
  w którym przygotowujemy się przez modlitwę, uczynki pokutne i czynną miłość bliźniego do Świąt Wielkanocnych. Msze św. z obrzędem posypania głów popiołem o godz. 7.00 i 17.00
 2. W Środę Popielcową obowiązuje post ścisły (jakościowy i ilościowy). Przypominamy,
  że wstrzymywanie się od spożywania pokarmów mięsnych obowiązuje we wszystkie piątki w roku, w Wigilię Bożego Narodzenia i w Środę Popielcową. Wstrzymanie się od pokarmów mięsnych obowiązuje wiernych, którzy ukończyli 14 rok życia, natomiast post ścisły tych, którzy ukończyli 18 rok życia a nie rozpoczęli 60-tego.
 3. W tym tygodniu wypada I czwartek miesiąca. Zapraszamy na Adorację Najświętszego Sakramentu od godz. 16.00. Modlić się będziemy w intencji powołań.
 4. Modlitwie Różańcowej w najbliższą niedzielę przewodniczyć będzie VIII Róża Niewiast.
 5. Składka z dzisiejszej niedzieli przeznaczona jest dla Seminarium Duchowne w Rzeszowie.
 6. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej dostępnej w naszej parafii.
 7. W piątek o godz. 18.00 odbędzie się Nabożeństwo Drogi krzyżowej ulicami Rzeszowa. Rozpoczęcie na placu Śreniawitów obok zamku.
 8. Na Drogę Krzyżową w naszej parafii zapraszamy w piątek o godz. 16.30. Gorzkie Żale w niedzielę o godz. 15.30. Bezpośrednio po nabożeństwie Msza św.
 9. Dyrekcja naszej szkoły wraz z organizatorami zapraszają do wzięcia udziału w Rodzinnej Olimpiadzie Tenisa Stołowego, która odbędzie się w najbliższą sobotę. Rozpoczęcie o godz.  9.00. W imieniu organizatorów zapraszamy parafian do wzięcia udziału w rozgrywkach.
 10. Filia biblioteki miejskiej, która znajduje się w naszej szkole zachęca czytelników do korzystania. Godziny otwarcia wywieszone są na tablicy ogłoszeń.  
Lista wszystkich aktualności
Projekt i realizacja: TILTKOMP