Ta strona korzysta z cookies OK więcej

Parafia

Rzymskokatolicka

pw. Św. Józefa w Rzeszowie - Zwięczycy

Aktualności

Niedziela Palmowa

 1. Niedzielą Palmową rozpoczynamy Wielki Tydzień. Wspominamy dzisiaj wjazd Pana Jezusa do Jerozolimy. Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym dzisiaj o godz. 15.30. Bezpośrednio po nabożeństwie Msza św.
 2. Składka z najbliższej niedzieli przeznaczona będzie na inwestycje prowadzone w naszej parafii.
 3. Zmiana tajemnic różańcowych w niedzielę 28 kwietnia po Mszy św. o godz. 7.30.
 4. Dzisiaj celebrujemy Światowy Dzień Młodzieży w łączności z Ojcem św. Franciszkiem. Uroczystej Mszy św. w Rzeszowskiej Katedrze będzie przewodniczył Ks. Biskup Ordynariusz. W Niechobrzu w parku koło kościoła o godz. 19.00 odbędzie się Misterium Męki Pańskiej. Zachęcamy parafian do uczestnictwa.
 5. Jutro w naszej parafii dzień spowiedzi przedświątecznej. Spowiadać będziemy od godz.10.00 do 12.00, oraz od 15.00 do 16.30 i od 17.00 do 18.00. Zapraszamy wszystkich parafian do skorzystania z sakramentu pokuty. Przyjadą do nas księża z dekanatu, więc prosimy aby nie odkładać spowiedzi na inne dni.
 6. Jutro Msza św. o godz. 18.00, we wtorek i środę o godz. 7.00.
 7. Jutro kończymy zbiórkę produktów żywnościowych. Zebrane produkty spożywcze zostaną przekazane najbardziej potrzebującym rodzinom naszej parafii. W ich imieniu składam serdeczne podziękowania wszystkim za okazaną pomoc i przekazane dary.
 8. Parafialny Zespół Caritas zapraszam na spotkanie w środę o godz. 17.00 w kościele.
 9. W Wielki Czwartek do Katedry Rzeszowskiej pielgrzymuje Liturgiczna Służba Ołtarza. Msza Krzyżma św. w Katedrze Rzeszowskiej o godz. 10.00.
 10. W tym tygodniu przeżywać będziemy Święte Triduum Paschalne Męki, Śmierci
  i Zmartwychwstania Pańskiego.
  • Wielki Czwartek to dzień ustanowienia Eucharystii i kapłaństwa. W tym dniu Msza św. Wieczerzy Pańskiej o godz. 18.00. Po Mszy św. przeniesienie Pana Jezusa do Ołtarza – Ciemnicy i adoracja do godz. 21.00.
  • Wielki Piątek to dzień męki i śmierci Chrystusa. Pana Jezusa w Ciemnicy będziemy adorować od godz. 7.00 do 17.30. Porządek adoracji Róż Różańcowych wywieszony jest na tablicy ogłoszeń.
  • W Piątek na godz. 17.30 zapraszamy na Drogę Krzyżową. Liturgię Męki Pańskiej rozpoczniemy o godz. 18.00. Składa się ona z czterech części: Liturgii Słowa, Adoracji Krzyża, Komunii św. i przeniesienia Najśw. Sakramentu do Grobu Pańskiego.
   Za pobożny udział w adoracji i ucałowanie Krzyża można zyskać odpust zupełny.
  • Pana Jezusa w Grobie będziemy adorować do godz. 24.00.
  • O godz. 21.30 adoracja Domowego Kościoła wraz z Oazą, o godz. 22.30 adoracja mężczyzn św. Józefa.
  • Przypominamy, że w Wielki Piątek obowiązuje post ścisły. Zachęcamy do zachowania postu do Wigilii Paschalnej.
  • Ofiary składane przy Krzyżu przeznaczone są na Bazylikę Bożego Grobu
   w Jerozolimie oraz dzieła Stolicy Apostolskiej prowadzone w Ziemi Świętej.
  • W Wielką Sobotę będziemy adorować Pana Jezusa w Grobie od godz. 7.00 do 19.00. Porządek adoracji Róż Różańcowych wywieszony jest na tablicy ogłoszeń.
  • Poświęcenie pokarmów w naszym kościele będzie w sobotę od godz. 9.00 do 12.00 co pół godziny.
  • W Wielką Sobotę (od godz. 9.00 – 12.00) Panie i Panowie z Parafialnego Zespołu Caritas będą rozprowadzać chleby, wyraz naszej jedności i solidarności z potrzebującymi. Dobrowolne ofiary, które złożymy z tej okazji będą przeznaczone dla biednych.
  • Liturgię Wigilii Wielkanocnej rozpoczniemy w Wielką Sobotę o godz. 19.00.
   Na wieczorną liturgię przynosimy ze sobą świece.
 
 1. Wielkanocny Poranek rozpoczniemy Rezurekcją o godz. 6.00. Pozostałe Msze św. o godz. 9.30, 11.15. Mszy św. o godz. 16.00 nie będzie zarówno w pierwszy jak i w drugi dzień świąt.
Lista wszystkich aktualności
Projekt i realizacja: TILTKOMP