Ta strona korzysta z cookies OK więcej

Parafia

Rzymskokatolicka

pw. Św. Józefa w Rzeszowie - Zwięczycy

Aktualności

Uroczystość Trójcy Przenajświętszej

 1. Modlitwie Różańcowej w najbliższą niedzielę przewodniczyć będzie IX Róża Niewiast.
 2. W czwartek Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. Centralna procesja w Rzeszowie rozpocznie się Mszą św. na Placu Farnym o godz. 9.00. Zapraszamy parafian do udziału. Msze św. w naszym kościele będą o godz. 7.30, 9.30 i 11.15. Mszy św. o godz. 16.00 nie będzie. Po Mszy św. o godz. 11.15 uroczysta Procesja Eucharystyczna do czterech ołtarzy. O przygotowanie ołtarzy prosimy parafian mieszkających w sąsiedztwie ołtarzy i wyznaczone grupy duszpasterskie. W sprawie budowy ołtarzy prosimy o kontakt z Panem kościelnym. Młodzież i mężczyzn prosimy o niesienie baldachimu i chorągwi. Zapraszamy wszystkich parafian do licznego udziału w tej uroczystej procesji. Zapraszamy dzieci w strojach I komunijnych do uczestnictwa w procesji oraz dzieci, które przeżywały rocznicę. Dzieci zapraszamy do sypania kwiatów i dzwonienia. Procesja zakończy się przy czwartym ołtarzu uroczystym odśpiewaniem Te Deum i błogosławieństwem.
 • I ołtarz przy ul. Jarowej 99 przygotują sąsiedzi oraz Parafialny Zespół Caritas
 • II ołtarz przy ul. Jarowej 146 przygotują sąsiedzi oraz Rada Parafialna
 • III ołtarz przy ul. Jarowej 180 przygotują sąsiedzi oraz Domowy Kościół
 • IV ołtarz przy ul Jarowej na końcu obok placu zabaw przygotują sąsiedzi, Róże Różańcowe i Mężczyźni św. Józefa
Osoby przygotowujące ołtarze proszone są o odebranie z zakrystii banerów wraz z konstrukcją do poszczególnych ołtarzy. Proszę o zaangażowanie parafian w przygotowanie i przebieg procesji. Harcerzy z naszej parafii proszę o zapewnienie porządku w czasie procesji. 
 1. W Uroczystość Bożego Ciała o godz. 19.00 na Osiedlu Baranówka w Parku Sybiraków rozpocznie się koncert „Jednego Serca Jednego Ducha”. Wstęp wolny. Szczegółowy program na plakacie.
 2. Procesja w Oktawie Bożego Ciała codziennie po Mszy św. o godz. 18.00, w niedzielę po Mszy św. o godz. 11.15.
 3. Składka z ostatniej niedzieli przeznaczona została na biedne kościoły, ofiary złożone do puszek na kwiaty do ołtarzy na procesję wyniosły 1400 zł.
 4. Składka z dzisiejszej niedzieli przeznaczona jest na inwestycje prowadzone w naszej parafii. „Bóg zapłać” za wszelkie składane ofiary na wykonywane prace.
 5. Wszystkich uczniów, nauczycieli i pracowników naszej szkoły zapraszamy w środę na Mszę św. na zakończenie roku szkolnego o godz. 10.00. Wspólnie dziękować będziemy Panu Bogu za rok szkolny.
 6. W głównym przedsionku wyłożony jest kosz do którego można składać plastikowe nakrętki dla chorej Emilki.  
Lista wszystkich aktualności
Projekt i realizacja: TILTKOMP