Ta strona korzysta z cookies OK więcej

Parafia

Rzymskokatolicka

pw. Św. Józefa w Rzeszowie - Zwięczycy

Aktualności

I Niedziela Adwentu

 1. Dzisiaj I Niedziela Adwentu.  Okres Adwentu przygotowuje nas na liturgiczną Uroczystość Bożego Narodzenia oraz kieruje nasze oczekiwanie ku powtórnemu przyjściu Chrystusa Pana na końcu czasów. Z obu tych względów Adwent jest czasem pobożnego i radosnego oczekiwania. W okresie Adwentu codziennie o godz. 17.00 będziemy odprawiać Msze św. ku czci NMP – Roraty. Na Mszy będą głoszone krótkie kazania. Zapraszamy do udziału w tych nabożeństwach wszystkich parafian, zarówno dzieci, młodzież jak i dorosłych. Prosimy, aby przynosić ze sobą świece na Msze roratnie. Po każdej Mszy św. dzieci będą otrzymywały pamiątkowe naklejki, będzie również możliwość wylosowania i zabrania do domu figurki Matki Bożej.
 2. W poniedziałek po Mszy św. spotkanie Parafialnego Zespołu Caritas.
 3. Do kosza obok figury św. Józefa można składać produkty dla osób potrzebujących.
 4. W przyszłą niedzielę Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Zapraszamy rodziców i dzieci przygotowujące się do I komunii św. na Mszę św. o godz. 11.15 gdyż będzie poświęcenie i wręczenie medalików Matki Bożej.
 5. W przyszłą niedzielę przez modlitwę i ofiary składane do puszek wspieramy Kościół na Wschodzie.
 6. Składka z dzisiejszej niedzieli jest przeznaczona na cele diecezjalne.
 7. W przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 9.30 i 11.15 młodzież oazowa sprzedawać będzie własnoręcznie wykonane kartki świąteczne. Zachęcamy parafian do zakupu.
 8. W tym tygodniu wypada I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca. W czwartek Adoracja Najśw. Sakramentu od godz. 16.00. Adorację zakończymy modląc się o powołanie kapłańskie i zakonne z naszej parafii. W I piątek odwiedzimy starszych i chorych z posługą sakramentalną od godz. 8.30. Okazja do spowiedzi w czwartek w czasie adoracji oraz w piątek od godz. 15.30.
 9. Różaniec za tydzień poprowadzi VII Róża Niewiast.
 10. W zakrystii można nabywać poświęcone dzisiaj opłatki na stół wigilijny.
 11. Mężczyźni św. Józefa z naszej parafii organizują wyjazd do Kopalni „Wujek” w Katowicach w dniu 14 grudnia tj. sobota o godz. 4.30. Chętnych prosimy o zgłaszanie się w zakrystii.
 12. Prezydent Miasta Rzeszowa informuje, że odbywają się spotkania szkoleniowo-informacyjne dotyczące wymiany źródeł ciepła. Szczegóły na tablicy ogłoszeń.
 13. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej dostępnej w naszej parafii.
 
Lista wszystkich aktualności
Projekt i realizacja: TILTKOMP