Ta strona korzysta z cookies OK więcej

Parafia

Rzymskokatolicka

pw. Św. Józefa w Rzeszowie - Zwięczycy

Aktualności

VII Niedziela w ciągu roku

 1. Najbliższa środa to Środa Popielcowa. Rozpoczynamy 40-dniowy okres Wielkiego Postu,
  w którym przygotowujemy się przez modlitwę, uczynki pokutne i czynną miłość bliźniego do Świąt Wielkanocnych. Msze św. z obrzędem posypania głów popiołem o godz. 7.00 i 17.00
 2. W Środę Popielcową obowiązuje post ścisły (jakościowy i ilościowy). Przypominamy,
  że wstrzymywanie się od spożywania pokarmów mięsnych obowiązuje we wszystkie piątki w roku, w Wigilię Bożego Narodzenia i w Środę Popielcową. Wstrzymanie się od pokarmów mięsnych obowiązuje wiernych, którzy ukończyli 14 rok życia, natomiast post ścisły tych, którzy ukończyli 18 rok życia a nie rozpoczęli 60-tego.
 3. Modlitwie Różańcowej w najbliższą niedzielę przewodniczyć będzie IX Róża Niewiast.
 4. Składka z najbliższej niedzieli przeznaczona będzie dla Seminarium Duchowne w Rzeszowie. Składka z poprzedniej niedzieli przeznaczona na inwestycje wyniosła 8640 zł. „Bóg zapłać” za składane ofiary na ten cel.
 5. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej dostępnej w naszej parafii.
 6. Przypominamy o możliwości zapisu na karty wstępu na Uroczystość Beatyfikacji Kard. Stefana Wyszyńskiego w Warszawie. Chętnych prosimy o zgłoszenie się do zakrystii.
 7. Biuro „Pielgrzym” organizuje pielgrzymkę do Rzymu. Parafia Lutoryż wyjazd do Wrocławia. Szczegóły na tablicy ogłoszeń.
 8. W piątek o godz. 18.00 odbędzie się Nabożeństwo Drogi krzyżowej ulicami Rzeszowa. Rozpoczęcie na placu Śreniawitów obok zamku.
 9. Na Drogę Krzyżową w naszej parafii zapraszamy w piątek o godz. 16.30. Gorzkie Żale w niedzielę o godz. 15.30. Bezpośrednio po nabożeństwie Msza św.
 10. W czwartek i piątek uczniowie naszej szkoły przeżywać będą Szkolne Rekolekcje Wielkopostne.
 11. Wielkopostne Rekolekcje Parafialne rozpoczniemy Uroczystością odpustową ku czci św. Józefa tj. 19 marca a zakończymy w niedzielę 22 marca. Rekolekcje poprowadzi Ks. dr Jan Kulig.
Lista wszystkich aktualności
Projekt i realizacja: TILTKOMP