Ta strona korzysta z cookies OK więcej

Parafia

Rzymskokatolicka

pw. Św. Józefa w Rzeszowie - Zwięczycy

Aktualności

I Niedziela Adwentu

  1. Dzisiaj I Niedziela Adwentu.  Okres Adwentu  przygotowuje nas na liturgiczną Uroczystość Bożego Narodzenia oraz kieruje nasze oczekiwanie ku powtórnemu przyjściu Chrystusa Pana na końcu czasów. Z obu tych względów Adwent jest czasem pobożnego i radosnego oczekiwania. W okresie Adwentu codziennie o godz. 17.00 będziemy odprawiać Msze św. ku czci NMP – Roraty. Prosimy aby przynosić ze sobą świece.
  2. W przyszłą niedzielę przez modlitwę i ofiary wspieramy Kościół na Wschodzie.
  3. Składka z przyszłej niedzieli będzie przeznaczona na cele diecezjalne.
  4. W tym tygodniu wypada I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca. W czwartek Adoracja Najśw. Sakramentu od godz. 16.00. Adorację zakończymy modląc się o powołanie kapłańskie i zakonne z naszej parafii. W I piątek odwiedzimy starszych i chorych z posługą sakramentalną od godz. 8.30. Okazja do spowiedzi w czwartek w czasie adoracji oraz w piątek od godz. 16.00.
  5. W głównym przedsionku wyłożone są świece Caritas na stół wigilijny. Zachęcamy do ich nabywania. Ofiary za świece prosimy wrzucać do skarbonki.
  6. Obok figury Matki Bożej wyłożone są poświęcone dzisiaj opłatki wigilijne. Zachęcamy aby zabrać je do naszych domów lub przekazać tym, którzy nie uczęszczają do naszego kościoła. Ofiary można składać do skarbony umieszczonej obok.
  7. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej dostępnej w naszej parafii.
Lista wszystkich aktualności
Projekt i realizacja: TILTKOMP