Ta strona korzysta z cookies OK więcej

Parafia

Rzymskokatolicka

pw. Św. Józefa w Rzeszowie - Zwięczycy

Aktualności

III Niedziela Adwentu

 1. W związku z ogłoszeniem przez papieża Franciszka „Roku św. Józefa”, który przeżywamy w Kościele powszechnym, zachęcamy do zyskiwania odpustów i modlitwy do św. Józefa, który jest patronem naszej parafii.
 2. W każdy wtorek w naszym kościele modlimy się na nabożeństwie do św. Józefa oraz w środę do Matki Bożej Saletyńskiej. Zachęcamy aby składać intencje modlitewne.
 3. Składka z poprzedniej niedzieli została przekazana na cele diecezjalne oraz jako pomoc „Kościołowi na wschodzie”.   
 4. W środę rozpoczynamy Nowennę do Dzieciątka Jezus.
 5. Codziennie w poszczególnych parafiach naszej diecezji odbywa się Adoracja Najświętszego Sakramentu. W najbliższy czwartek w naszej parafii zapraszamy na Adorację od godz. 9.00 do 12.00 oraz od 15.00 do 17.00. Zachęcamy aby znaleźć czas na osobistą modlitwę i Adorację Najświętszego Sakramentu a naszym kościele.  
 6. Spowiedź przedświąteczna w naszej parafii odbędzie się przyszłym tygodniu. Możliwość skorzystania ze spowiedzi w poniedziałek 21 grudnia od godz. 9.00 do 12.00 oraz od 16.00 do 17.00, od 17.30 do 19.00. We wtorek i środę (tj. 22 i 23 grudnia) od godz. 16.00 do 17.00 oraz od 17.30 do 19.00. Spowiadamy w zakrystii ministrantów.
 7. Obok figury Matki Bożej wyłożone są poświęcone opłatki na stół wigilijny a przy wyjściu z kościoła świece Caritas. Zachęcamy do ich nabycia.
 8. Składka z przyszłej niedzieli przeznaczona będzie na inwestycje prowadzone w naszej parafii oraz na ogrzewanie kościoła. „Bóg zapłać” za wszelkie składane ofiary.
 9. Zakończyliśmy prace remontowe przy elewacji naszej świątyni. Należność została zapłacona. Prace kamieniarskie przy piaskowcu zostaną dokończone na wiosnę.
 10. W przyszłą niedzielę nie będzie zmiany tajemnic różańcowych.
 11. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, którą można nabywać w naszej parafii.
 12. Przypominamy, że w naszym kościele może przebywać 28 osób. Wszyscy posiadają maseczki, dezynfekują ręce oraz zachowują bezpieczną odległość od innych osób.
 13. W związku z trwającą epidemią koronawirusa w tym roku wizyty duszpasterskiej tzw. "kolędy” nie będzie. Rodziny, które zamieszkały w nowych domach lub mieszkaniach i pragną je poświęcić prosimy aby po świętach uzgodnić termin poświęcenia w zakrystii. Nowych mieszkańców naszej parafii prosimy o zgłoszenie się do kancelarii parafialnej celem założenia kartoteki.
Lista wszystkich aktualności
Projekt i realizacja: TILTKOMP