III Niedziela Adwentu

1. W każdy wtorek w naszym kościele modlimy się na nabożeństwie do św. Józefa oraz w środę do Matki Bożej Saletyńskiej. Zachęcamy aby składać intencje modlitewne.
  2. Składka z poprzedniej niedzieli została przekazana na cele diecezjalne oraz jako pomoc „Kościołowi na wschodzie”.
  3. W czwartek rozpoczynamy Nowennę do Dzieciątka Jezus.
  4. Codziennie w poszczególnych parafiach naszej diecezji odbywa się Adoracja Najświętszego Sakramentu. W najbliższy czwartek w naszej parafii zapraszamy na Adorację od godz. 10.00 do 12.00 oraz od 15.00 do 17.00. Zachęcamy aby znaleźć czas na osobistą modlitwę i Adorację Najświętszego Sakramentu w naszym kościele.
  5. Termin spowiedzi przedświątecznej w naszej parafii ogłosimy w przyszłą niedzielę.
  6. Obok figury Matki Bożej wyłożone są poświęcone opłatki na stół wigilijny a przy wyjściu z kościoła świece Caritas. Zachęcamy do ich nabycia.
  7. Dzisiaj na Mszy św. o godz. 11.15 przeżywać będziemy wprowadzenie do naszego kościoła relikwii bł. Hanny Chrzanowskiej. Przy wyjściach z kościoła wyłożone są teksty z Litanią do bł. Hanny oraz obrazki z modlitwą. Zachęcamy do zabrania ich do naszych domów oraz przekazania innym.
  8. Składka z przyszłej niedzieli przeznaczona będzie na inwestycje prowadzone w naszej parafii oraz na ogrzewanie kościoła. „Bóg zapłać” za wszelkie składane ofiary.
  9. W przyszłą niedzielę zmiana tajemnic różańcowych po Mszy św. o godz. 7.30. Modlitwie różańcowej przewodniczyć będzie I Róża Niewiast.
  10. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, którą można nabywać w naszej parafii.
  11. W związku z trwającą epidemią koronawirusa w tym roku wizyty duszpasterskiej tzw. "kolędy” nie będzie. Rodziny, które zamieszkały w nowych domach lub mieszkaniach i pragną je poświęcić prosimy aby po świętach uzgodniły termin poświęcenia w zakrystii. Nowych mieszkańców naszej parafii prosimy o zgłoszenie się do kancelarii parafialnej celem założenia kartoteki.
  12. Kalendarze przygotowane przez naszych ministrantów będą rozprowadzane w przyszłą niedzielę.
  13. Spotkanie kandydatów do bierzmowania w środę po Mszy św.
  14. Na parkingu przed kościołem obok kontenerów na zużytą odzież został ustawiony pojemnik na elektrośmieci. Zachęcamy do wrzucania niepotrzebnych urządzeń.