VIII Niedziela w ciągu roku

1. Najbliższa środa to Środa Popielcowa. Rozpoczynamy 40-dniowy okres Wielkiego Postu,
    w którym przygotowujemy się przez modlitwę, uczynki pokutne i czynną miłość bliźniego do Świąt Wielkanocnych. Msze św. z obrzędem posypania głów popiołem o godz. 7.00 i 17.00
  2. W Środę Popielcową obowiązuje post ścisły (jakościowy i ilościowy). Przypominamy,
    że wstrzymywanie się od spożywania pokarmów mięsnych obowiązuje we wszystkie piątki w roku, w Wigilię Bożego Narodzenia i w Środę Popielcową. Wstrzymanie się od pokarmów mięsnych obowiązuje wiernych, którzy ukończyli 14 rok życia, natomiast post ścisły tych, którzy ukończyli 18 rok życia a nie rozpoczęli 60-tego.
  3. W tym tygodniu wypada I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca.
  4. Zapraszamy na Adorację Najświętszego Sakramentu w czwartek od godz. 16.00. Modlić się będziemy w intencji powołań.
  5. W czwartek na Mszę św. zapraszamy dzieci przygotowujące się do pierwszej komunii świętej wraz z rodzicami.
  6. Chorych i starszych parafian odwiedzimy z posługą sakramentalną w piątek od godz. 8.00.
  7. Okazja do spowiedzi codziennie pół godziny przed Mszą św. oraz w czwartek i piątek od godz. 16.00. Spowiadamy w zakrystii ministrantów.
  8. Modlitwie Różańcowej w najbliższą niedzielę przewodniczyć będzie XI Róża Niewiast.
  9. Składka z Poprzedniej niedzieli przeznaczona na inwestycje w naszej parafii oraz ogrzewanie wyniosła 12.150zł. „Bóg zapłać” za składane ofiary.
  10. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej dostępnej w naszej parafii.
  11. W piątek o godz. 18.00 odbędzie się Nabożeństwo Drogi krzyżowej ulicami Rzeszowa. Rozpoczęcie na placu Śreniawitów obok zamku.
  12. Na Drogę Krzyżową w naszej parafii zapraszamy w piątek o godz. 16.30 i 19.00. Gorzkie Żale w niedzielę o godz. 15.30. Bezpośrednio po nabożeństwie Msza św.
  13.  W każdą niedzielę Wielkiego Postu o godz. 15.00 wraz z Kręgiem Domowego Kościoła zapraszamy do wspólnego odmawiania Koronki do Bożego Miłosierdzia. Przez tę modlitwę pragniemy wypraszać dar pokoju na Ukrainie oraz powierzać osobiste intencje.
  14. W przyszłą niedzielę w naszej parafii gościć będziemy kapłana z Parafii bł. ks. Jerzego Popiełuszki na osiedlu Architektów. Zgodnie z dekretem Ks. Bpa składka z przyszłej niedzieli przeznaczona będzie jako wsparcie naszej parafii w budowie kościoła na sąsiednim osiedlu. Zachęcamy do ofiarności.
  15. W związku z inwazją Rosji na Ukrainę oraz koniecznością pomocy ofiarom tej wojny Caritas w całej Polsce organizuje zbiórkę do puszek w dzisiejszą niedzielę oraz w środę popielcową. Zachęcamy i prosimy o wsparcie tych którzy potrzebują naszej pomocy. Ofiary prosimy składać do puszki Caritas w głównym przedsionku kościoła.
  16. Chciałbym przekazać informację, że Parafia zarówno za energię elektryczną jak i gaz jest rozliczana w taryfie przemysłowej. Podpisana została umowa z firmą AXPO jako grupą zakupową gazu ale mimo to rachunek za styczeń za zużyty gaz wyniósł 8616,37zł. Koszt utrzymania kościoła i plebanii przy dzisiejszych stawkach jest dość wysoki.