Niedziela Palmowa

1. Niedzielą Palmową rozpoczynamy Wielki Tydzień. Wspominamy dzisiaj wjazd Pana Jezusa do Jerozolimy. Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym dzisiaj o godz. 15.30. Bezpośrednio po nabożeństwie Msza św.
  2. Dzisiaj o godz. 18.30 w Niechobrzu odbędzie się Misterium Męki Pańskiej. Zachęcamy do wzięcia udziału.
  3. Jutro po Mszy św. spotkanie organizacyjne dla chętnych, którzy chcą trwać na straży przy Bożym Grobie. Proszę również przynieść mundury strażackie. Zachęcamy do zaangażowania męską młodzież naszej parafii.
  4. Składka z przyszłej niedzieli przeznaczona będzie na inwestycje w naszej parafii.
  5. Powracamy do spowiedzi w konfesjonale.
  6. Możliwość skorzystania ze spowiedzi w poniedziałek od godz. 10.00 do 12.00. , od 16.00 do 18.00, od 18.30 do 20.00, we wtorek od 16.00 do 18.00 oraz od 18.30 do 20.00, w środę od 16.00 do 18.00 oraz od 18.30 do 20.00 Spowiada jeden ksiądz.
  7. W tym tygodniu przeżywać będziemy Święte Triduum Paschalne Męki, Śmierci
    i Zmartwychwstania Pańskiego.
    • Wielki Czwartek to dzień ustanowienia Eucharystii i kapłaństwa. W tym dniu Msza św. Wieczerzy Pańskiej o godz. 18.00. Po Mszy św. przeniesienie Pana Jezusa do Ołtarza – Ciemnicy i adoracja do godz. 21.00.
    • Wielki Piątek to dzień męki i śmierci Chrystusa. Pana Jezusa w Ciemnicy będziemy adorować od godz. 7.00 do 17.30.
    • W Piątek na godz. 17.30 zapraszamy na Drogę Krzyżową. Liturgię Męki Pańskiej rozpoczniemy o godz. 18.00.
    • Pana Jezusa w Grobie będziemy adorować do godz. 24.00.
    • Adorację w Wielki Piątek i Wielką Sobotę rozpoczniemy wspólną jutrznią o godz. 7.00.
    • Przypominamy, że w Wielki Piątek obowiązuje post ścisły. Zachęcamy do zachowania postu do Wigilii Paschalnej.
    • Ofiary składane przy Krzyżu przeznaczone są na Bazylikę Bożego Grobu
      w Jerozolimie oraz dzieła Stolicy Apostolskiej prowadzone w Ziemi Świętej. Krzyż adorujemy przez przyklęknięcie i ukłon, nie całujemy krzyża
    • W Wielką Sobotę będziemy adorować Pana Jezusa w Grobie od godz. 7.00 do 19.00.
    • Poświęcenie pokarmów będzie w sobotę od godz. 9.00 do 12.00 co pół godziny przed kościołem. Jeśli ktoś chce mieć w domu wodę święconą to prosimy przynieść ze sobą i będzie ona poświęcona w czasie święcenia pokarmów.
    • W Wielką Sobotę w czasie święcenia pokarmów Parafialny Zespół Caritas będzie się dzielił poświęconym chlebem. Ofiary złożone prze tej okazji przeznaczone będą na działalność Caritas w naszej parafii oraz na pomoc uchodźcom z Ukrainy. „Bóg zapłać” za wszelkie składane ofiary.
    • Liturgię Wigilii Wielkanocnej rozpoczniemy w Wielką Sobotę o godz. 19.00.
      Na wieczorną liturgię przynosimy ze sobą świece.

1. Wielkanocny Poranek rozpoczniemy Rezurekcją o godz. 6.00. Pozostałe Msze św. o godz. 9.30, 11.15. Mszy św. o godz. 16.00 nie będzie zarówno w pierwszy jak i w drugi dzień świąt.
  2. W czasie świąt do komunii św. podchodzimy procesyjnie. Komunię przyjmujemy na stojąco. Przy figurze Matki Bożej komunia św. będzie udzielana na rękę, w nawie głównej oraz przy figurze św. Józefa komunia będzie udzielana do ust.