Ta strona korzysta z cookies OK więcej

Parafia

Rzymskokatolicka

pw. Św. Józefa w Rzeszowie - Zwięczycy

Aktualności

Niedziela Palmowa

 
 1. Niedzielą Palmową rozpoczynamy Wielki Tydzień. Wspominamy dzisiaj wjazd Pana Jezusa do Jerozolimy. Na Mszach św. o godz. 7:30, 9:30 i 11:15 poświęcenie palm. Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym dzisiaj o godz. 15.30. Bezpośrednio po nabożeństwie Msza św.
 2. Składka z dzisiejszej niedzieli przeznaczona jest na działalność Radia „Via”. Ofiary złożone w kopertach przeznaczone są na inwestycje w naszej parafii. ”Bóg zapłać” za składane ofiary.
 3. Dzisiaj celebrujemy Światowy Dzień Młodzieży w łączności z Ojcem św. Franciszkiem. Uroczystej Mszy św. w Rzeszowskiej Katedrze będzie przewodniczył Ks. Biskup Ordynariusz. W Niechobrzu w Parku koło kościoła o godz. 17:00 odbędzie się Misterium Męki Pańskiej.
 4. Jutro w naszej parafii dzień spowiedzi przedświątecznej. Spowiadać będziemy od godz.10.00 do 12.00, oraz od 15.00 do 16.30 i od 17.00 do 18.00. Zapraszamy wszystkich parafian do skorzystania z sakramentu pokuty. Przyjadą do nas księża z dekanatu, więc prosimy aby nie odkładać spowiedzi na inne dni. Msza św. jutro i w środę o godz. 18.00.
 5. Zbiórka ministrantów w poniedziałek i wtorek o godz. 18.30. Rodziców prosimy aby przypomnieć ministrantom i zachęcić do zaangażowania w przebieg liturgii nadchodzących dni.
 6. „Noc konfesjonałów” i okazja do spowiedzi w nocy z Wielkiej Środy na Wielki Czwartek od godz. 21.00 w parafiach Rzeszowa: Saletyni, Chrystusa Króla, Podwyższenia Krzyża.
 7. Ze względu na spowiedź w dekanacie Msza św. we wtorek będzie rano o godz. 7.00.
 8. Nabożeństwo do św. Józefa we wtorek, Nowenna do MB Saletyńskiej w środę po Mszy św.
 9. Osoby starsze i chore zgłoszone w zakrystii odwiedzimy z posługą sakramentalną w poniedziałek od godz.8.
 10. W Wielki Czwartek do Katedry Rzeszowskiej na godz. 9.30 pielgrzymuje Liturgiczna Służba Ołtarza. Msza Krzyżma św. w Katedrze Rzeszowskiej o godz. 10:00.
 11. W tym tygodniu przeżywać będziemy Święte Triduum Paschalne Męki, Śmierci i Zmartwychwstania Pańskiego. To nie są dni przygotowania do świąt, ale jest to już świętowanie tych wielkich tajemnic naszej wiary. 
  • Wielki Czwartek to dzień ustanowienia Eucharystii i kapłaństwa. W tym dniu Msza św. Wieczerzy Pańskiej o godz. 18:00. Po Mszy św. przeniesienie Pana Jezusa do Ołtarza – Ciemnicy i adoracja do godz. 21:00.
  • Wielki Piątek to dzień męki i śmierci Chrystusa. Pana Jezusa w Ciemnicy będziemy adorować od godz. 700 do 17:30. Porządek adoracji Róż Różańcowych wywieszony jest na tablicy ogłoszeń.
  • W Piątek na godz. 17:30 zapraszamy na Drogę Krzyżową. Liturgię Męki Pańskiej rozpoczniemy o godz. 18:00. Składa się ona z czterech części: Liturgii Słowa, Adoracji Krzyża, Komunii św. i przeniesienia Najśw. Sakramentu do Grobu Pańskiego. W czasie nabożeństwa do ucałowania Krzyża podchodzą kapłani, służba liturgiczna, Rada Parafialna, Parafialny Zespół Caritas, członkowie chóru, KWC, małżeństwa z Kręgu Rodzin, animatorzy oazowi, mężczyźni św. Józefa, harcerze oraz młodzież pełniąca straż przy Grobie Pańskim. Pozostali wierni będą mogli to uczynić po zakończonej liturgii.
  • Za pobożny udział w adoracji i ucałowanie Krzyża można zyskać odpust zupełny.
  • Pana Jezusa w Grobie będziemy adorować do godz. 24:00.
  • O godz. 21.30 adoracja Kręgu Rodzin, o godz. 22.15 adoracja młodzieży, o godz. 23.00 adoracja mężczyzn.
  • Przypominamy, że w Wielki Piątek obowiązuje post ścisły. Zachęcamy do zachowania postu do Wigilii Paschalnej.
  • Ofiary składane przy Krzyżu przeznaczone są na Bazylikę Bożego Grobu w Jerozolimie oraz dzieła Stolicy Apostolskiej prowadzone w Ziemi Świętej.
  • W Wielką Sobotę będziemy adorować Pana Jezusa w Grobie od godz. 7:00 do 19:00. Porządek adoracji Róż Różańcowych wywieszony jest na tablicy ogłoszeń.
  • Poświęcenie pokarmów w naszym kościele będzie w sobotę od godz. 9:00 do 12:00 co pół godziny.
  • W Wielką Sobotę (od godz. 9:00 – 12:00) Panie i Panowie z Parafialnego Zespołu Caritas będą rozprowadzać chleby, wyraz naszej jedności i solidarności. Dobrowolne ofiary, które złożymy z tej okazji będą przeznaczone na wsparcie potrzebujących biednych i wielodzietnych rodzin z naszej parafii
  • Harcerze będą zbierać dobrowolne ofiary na swoją działalność
  • Strażacy będą zbierać dary a złożone ofiary przeznaczą na zakup nowych mundurów.
  • Liturgię Wigilii Wielkanocnej rozpoczniemy w Wielką Sobotę o godz. 1900. Na wieczorną liturgię przynosimy ze sobą świece.
 12. Wielkanocny Poranek rozpoczniemy Rezurekcją o godz. 6:00 . Pozostałe Msze św. o godz. 9:30, 11:15. Mszy św. o godz. 16:00 nie będzie.
 13. Nasza parafia włączyła się w zbiórkę makulatury z przeznaczeniem na budowę studni w Czadzie. Zachęcamy parafian aby przywozić i składać makulaturę do kontenera przed kościołem.
 14. Firma „Taurus” zaprasza dzisiaj od godz. 9.00 na degustację i kiermasz produktów wielkanocnych do baru „Taurus” przy ul. Podkarpackiej.
 15. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej dostępnej w naszej parafii.
Lista wszystkich aktualności
Projekt i realizacja: TILTKOMP