Ta strona korzysta z cookies OK więcej

Parafia

Rzymskokatolicka

pw. Św. Józefa w Rzeszowie - Zwięczycy

Aktualności

I Niedziela Adwentu

 1. Dzisiaj I Niedziela Adwentu.  Okres Adwentu  przygotowuje nas na liturgiczną Uroczystość Bożego Narodzenia oraz kieruje nasze oczekiwanie ku powtórnemu przyjściu Chrystusa Pana na końcu czasów. Z obu tych względów Adwent jest czasem pobożnego i radosnego oczekiwania. W okresie Adwentu codziennie o godz. 17.00 będziemy odprawiać Msze św. ku czci NMP – Roraty. Prosimy aby przynosić ze sobą świece.
 2. Modlitwie różańcowej za tydzień przewodniczyć będzie X Róża Niewiast.
 3. Składka z poprzedniej niedzieli przeznaczona na inwestycje w naszej parafii wyniosła 10.600zł. „Bóg zapłać” za wszelkie składane ofiary.
 4. Składka z przyszłej niedzieli będzie przeznaczona na cele diecezjalne oraz jako pomoc materialna „Kościołowi na Wschodzie”.
 5. W tym tygodniu wypada I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca. W czwartek Adoracja Najśw. Sakramentu od godz. 16.00. Adorację zakończymy modląc się o powołanie kapłańskie i zakonne z naszej parafii. W I piątek odwiedzimy starszych i chorych z posługą sakramentalną – Ks. Proboszcz od godz. 8.00, Ks. Wikariusz od godz. 14.00. Okazja do spowiedzi w czwartek w czasie adoracji oraz w piątek od godz. 16.00.
 6. W głównym przedsionku wyłożone są świece Caritas na stół wigilijny. Mała świeca w cenie 8 zł., duża 18 zł. Zachęcamy do ich nabywania. Ofiary za świece prosimy wrzucać do skarbonki Caritas.
 7. Caritas przekazał nam również kartony do przygotowania paczek dla mieszkańców Ukrainy. Szczegóły tej formy pomocy umieszczone są na tablicy ogłoszeń. Kartony można odebrać w zakrystii.
 8. Ministranci z naszej parafii przygotowali kalendarze na nowy rok. Można je nabyć po Mszy św. w głównym przedsionku. Zachęcamy do zakupu.
 9. Obok figury Matki Bożej wyłożone są poświęcone dzisiaj opłatki wigilijne. Zachęcamy aby zabrać je do naszych domów lub przekazać tym, którzy nie uczęszczają do naszego kościoła. Ofiary można składać do skarbony umieszczonej obok.
 10. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej dostępnej w naszej parafii.
 11. Spotkanie Parafialnego Zespołu Caritas w środę po Mszy św.
 12. W minionym tygodniu odeszli do wieczności + Stanisław Łuszczyński, + Bogusław Dudek. Módlmy się o spokój ich duszy: Wieczne odpoczywanie…
Lista wszystkich aktualności
Projekt i realizacja: TILTKOMP