Ta strona korzysta z cookies OK więcej

Parafia

Rzymskokatolicka

pw. Św. Józefa w Rzeszowie - Zwięczycy

Aktualności

Udział dzieci i młodzieży naszej parafii w wakacyjnych turnusach organizowanych w diecezji rzeszowskiej

Wakacje dla dzieci i młodzieży to nie tylko czas wypoczynku ale również okazja do udziału w wakacyjnych turnusach organizowanych przez grupy duszpasterskie działające w naszej diecezji. W tym roku podczas wakacyjnych turnusów w naszej diecezji wzięło udział około 10 000 uczestników w 21 różnych duszpasterstwach.

Najliczniejsza grupa to uczestnicy Światowych Dni Młodzieży. Z naszej diecezji w tym wielkim wydarzeniu wzięło udział 1900 uczestników. Z innych duszpasterstw: Liturgiczna Służba Ołtarza (1411 uczestników), Ruch Światło- Życie (865 uczestników). Również pielgrzymka na Jasną Górę cieszyła się znaczną frekwencją. W tegorocznej pielgrzymce wzięło udział 1400 pielgrzymów.

A jak było z udziałem dzieci i młodzieży z naszej parafii? W wakacyjnych turnusach Ruchu Światło – Życie wzięło udział 21 uczestników, w turnusach dla ministrantów 4 uczestników, a w turnusie Ruchu Apostolstwa Młodzieży 1 osoba. W sumie 26 uczestników. Zawsze życzylibyśmy sobie większej liczby dzieci i młodzieży, która mogłaby skorzystać z tej właśnie formy wypoczynku i zarazem formacji.

Cieszymy się każdym dzieckiem i młodym człowiekiem, dla którego ta forma spędzenia czasu wolnego okazała się wartościowa i godna uwagi. Pamiętamy fragment listu Episkopatu Polski, w którym została przypomniana prawda, że:

„ (…) nadzieję społeczeństwa stanowią dzieci i młodzież (…)”.. 

Lista wszystkich aktualności
Projekt i realizacja: TILTKOMP