Ta strona korzysta z cookies OK więcej

Parafia

Rzymskokatolicka

pw. Św. Józefa w Rzeszowie - Zwięczycy

Aktualności

I Niedziela Adwentu

 1. Dzisiaj I Niedziela Adwentu.  Okres Adwentu  przygotowuje nas na liturgiczną Uroczystość Bożego Narodzenia oraz kieruje nasze oczekiwanie ku powtórnemu przyjściu Chrystusa Pana na końcu czasów. Z obu tych względów Adwent jest czasem pobożnego i radosnego oczekiwania. Rozpoczynamy również nowy rok duszpasterski, którego hasłem są słowa „Idźcie i głoście”. W okresie Adwentu codziennie o godz. 17:00 będziemy odprawiać Msze św. ku czci NMP – Roraty. Zapraszamy do udziału w tych nabożeństwach wszystkich parafian, zarówno dzieci, młodzież jak i dorosłych. Prosimy aby przynosić ze sobą świece na Msze roratnie.
 2. Dzisiaj o godz. 15:30 poprzez śpiewane Nieszpory, którym przewodniczył będzie nasz chór parafialny, będziemy modlić się za wszystkich zmarłych z naszych rodzin oraz polecanych w tegorocznym wypominkach. Zapraszamy parafian do wspólnej modlitwy i śpiewu.
 3. Spotkanie kandydatów do bierzmowania w środę o godz. 17:00.
 4. W przyszłą niedzielę przez modlitwę i ofiary składane do puszek wspieramy Kościół na Wschodzie.
 5. Składka z dzisiejszej niedzieli jest przeznaczona jako pomoc naszej parafii w budowie kościoła w sąsiedniej parafii bł. ks. Jerzego Popiełuszki na osiedlu Zawiszy. Składka z przyszłej niedzieli przeznaczona będzie na cele diecezjalne.
 6. W tym tygodniu wypada I Czwartek, I Piątek i I Sobota miesiąca. W czwartek od godz.16:00 Adoracja Najśw. Sakramentu. Adorację zakończymy modląc się o powołanie kapłańskie i zakonne z naszej parafii.
 7. Okazja do spowiedzi codziennie pół godziny przed Mszą św. W czwartek i piątek będziemy spowiadać od godz. 16:00.
 8. Naszych chorych i starszych parafian odwiedzimy z sakramentalną posługą w piątek od godz. 8:30.  
 9. Różaniec przed sumą za tydzień poprowadzi I Róża Niewiast.
 10. W zakrystii można nabywać poświęcone dzisiaj opłatki na stół wigilijny.
 11. Składka z ubiegłej niedzieli przeznaczona na inwestycje w naszej parafii wyniosła 10950zł.. Serdeczne „Bóg zapłać” za złożone ofiary.
 12. Trwają prace przy wymianie mocowania i zawieszenia żyrandoli w naszym kościele. Został również wykonany pomiar i projekt okna frontowego w naszym kościele. Prace związane z wymianą okna będą wykonywane na wiosnę.
 13. Prezydent Miasta Rzeszowa zaprasza Mieszkańców Osiedla Zwięczyca na spotkanie w piątek o godz. 16.00 w Zespole Szkół. Podczas spotkania omówione będą wnioski do budżetu miasta oraz bieżące sprawy osiedla. Zapraszamy parafian do wzięcia udziału w spotkaniu.
 14. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej dostępnej w naszej parafii.

 
Lista wszystkich aktualności
Projekt i realizacja: TILTKOMP