Ta strona korzysta z cookies OK więcej

Parafia

Rzymskokatolicka

pw. Św. Józefa w Rzeszowie - Zwięczycy

Aktualności

III Niedziela Wielkiego Postu

 1. Dzisiaj w naszej parafii przeżywamy Uroczystość Odpustową ku czci Św. Józefa naszego patrona. „Bóg zapłać” Ks. Grzegorzowi Ząbkowi za wygłoszone słowo Boże i przewodniczenie dzisiejszej uroczystości.
 2. Na godz. 15:30 zapraszamy na Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym. Bezpośrednio po Gorzkich Żalach Msza św. wieczorna. Za tydzień składka na nabożeństwie Gorzkich Żali przeznaczona będzie na kwiaty do „Bożego Grobu”.
 3. Nabożeństwo do Św. Józefa we wtorek, Nowenna do Matki Bożej Saletyńskiej w środę po Mszy św.
 4. Spotkanie kandydatów do bierzmowania w środę, na Mszy św. poświęcenie i rozdanie modlitewników.
 5. Na Drogę Krzyżową zapraszamy w piątek na godz. 16:30. Bezpośrednio po nabożeństwie Msza św. wieczorna. O godz. 19:00 Drogę Krzyżową poprowadzi młodzież. Serdecznie zapraszamy młodzież i wszystkich chętnych. Dzieci zapraszamy na drogę krzyżową w czwartek po Mszy św.
 6. Modlitwie Różańcowej przed sumą w najbliższą niedzielę przewodniczyć będzie VI Róża Niewiast.
 7. Miniona niedziela była Dniem Modlitwy za misje, ofiary złożone do puszek w kwocie 851zł. przekazaliśmy na pomoc misyjną. Składka z dzisiejszej niedzieli przeznaczona na inwestycje prowadzone w naszej parafii. Wszystkim ofiarodawcom składamy serdeczne „Bóg zapłać”.
 8. Caritas diecezjalna rozprowadza baranki wielkanocne, które wyłożone są przy wyjściu z kościoła. Ofiary prosimy wrzucać do skarbonki Caritas.
 9. W sobotę Uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Zachęcamy do podjęcia Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Deklaracje wyłożone są przy wyjściu z kościoła. Wypełnione prosimy przynieść w przyszłą niedzielę na Mszę św. o godz. 9:30.
 10. Na stolikach przy wyjściu z kościoła wyłożone są papierowe torby Caritas. Zachęcamy aby je zabrać. Od przyszłej niedzieli, przez kolejne dni naszych parafialnych rekolekcji, torby te wraz z zakupionymi produktami spożywczymi można składać do kosza umieszczonego przy figurze św. Józefa. Zachęcamy aby w Roku św. Brata Alberta w tej formie pomagać najbiedniejszym. Zebrane produkty przeznaczone będą dla najbiedniejszych z naszej parafii. Zachęcamy do włączenia się do tej akcji.
 11. Od najbliższej niedzieli rozpoczynamy Wielkopostne Rekolekcje Parafialne. Nauki rekolekcyjne wygłosi Ks. Profesor Jan Edling. Program wywieszony jest na tablicy ogłoszeń. Przy wyjściach z kościoła wyłożone są również kartki z programem rekolekcji. Zachęcamy wszystkich parafian do uczestnictwa w spotkaniach rekolekcyjnych.
 12. Szkolne rekolekcje odbędą się od poniedziałku do środy w najbliższym tygodniu. Zachęcamy wszystkich uczniów naszej szkoły do uczestnictwa.
 13. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, którą można nabywać w naszym kościele.
Lista wszystkich aktualności
Projekt i realizacja: TILTKOMP