Ta strona korzysta z cookies OK więcej

Parafia

Rzymskokatolicka

pw. Św. Józefa w Rzeszowie - Zwięczycy

Aktualności

III Niedziela Wielkanocna

 1. W dzisiejszą niedzielę obchodzimy pierwszy Narodowy Dzień Czytania Pisma Świętego pod hasłem: „Weź i czytaj”, który rozpoczyna IX Tydzień Biblijny. W przedsionku, na stoliku w koszyku możemy zabrać: „Chleb życia” czyli konkretny cytat z listu św. Pawła do Galatów. Zachęcamy aby w domu odszukać w Biblii podany tekst, uważnie go przeczytać i rozważyć.
 2. Składka z poprzedniej niedzieli wraz z ofiarami ze skarbonek wielkopostnych została przekazana do Caritas naszej diecezji. Składka z dzisiejszej niedzieli przeznaczona jest na Seminarium Duchowne.
 3. Jutro rozpoczynamy Nabożeństwa Majowe. Zapraszamy codziennie o godz.18:30 a w niedzielę o godz. 15:30. Zapraszamy szczególnie dzieci, które za udział w majówkach otrzymują naklejki. Zachęcamy również parafian aby gromadzić się przy kapliczkach znajdujących się na terenie naszej parafii na śpiewanie pieśni maryjnych i odmawianie litanii.
 4. We wtorek przeżywamy Dzień flagi narodowej. Zachęcamy do wywieszenia flag.
 5. W środę Uroczystość NMP Królowej Polski. Msze św. jak w każdą niedzielę.
 6. W tym tygodniu wypada I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca..
 7. Okazja do spowiedzi w czwartek w czasie Adoracji od godz. 17:00 oraz w piątek od godz. 17:00.
 8. Chorych i starszych parafian odwiedzimy w piątek od godz. 8:30.
 9. W czwartek po Mszy św. spotkanie dzieci I komunijnych.
 10. W piątek po Mszy św. spotkanie kandydatów do bierzmowania. Sakrament bierzmowania młodzieży z naszej parafii zostanie udzielony w sobotę w Boguchwale na Mszy św. o godz. 9:00.
 11. Modlitwie różańcowej  w przyszłą niedzielę przewodniczyć będzie XI Róża Niewiast.
 12. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej dostępnej w naszej parafii.
 13. Zespół Szkół Nr 5 wraz z naszą Parafią organizuje Piknik Rodzinny, który odbędzie się w sobotę 27 maja na parkingu przed kościołem. Społeczność naszej szkoły zwraca się z prośbą i zachętą do włączenia się w przygotowanie tego wydarzenia. Dochód z Pikniku przeznaczony zostanie na zakup pomocy dydaktycznych, remont sali gimnastycznej oraz wyposażenie nowo otwieranego oddziału przedszkolnego. Organizatorzy proszą o wsparcie rzeczowe i finansowe przygotowywanego Pikniku. Szczegóły na tablicy ogłoszeń.

 
Lista wszystkich aktualności
Projekt i realizacja: TILTKOMP