Ta strona korzysta z cookies OK więcej

Parafia

Rzymskokatolicka

pw. Św. Józefa w Rzeszowie - Zwięczycy

Chór parafialny

SPOTKANIE:  Środa godz. 19.00 – 20.30  /sala nad zakrystią/


Chór parafialny przy parafii Św. Józefa w Rzeszowie-Zwięczycy istnieje od 3 lat i wielokrotnie ubogacał swoim śpiewem liturgię największych uroczystości i świąt kościelnych. 

Do chóru obecnie należy 16 osób; 12 pań śpiewających sopranem i altem oraz tylko 4 panów śpiewających partie tenorowe i basowe. Chór ma swoim repertuarze ponad 40 utworów: pieśni ku czci Św. Józefa – patrona parafii, 10 kolęd, 8 pieśni wielkopostnych oraz pieśni wielkanocne, eucharystyczne, maryjne, przygodne, a także ku czci Ducha Świętego i Chrystusa Króla.

Chór występuje podczas Mszy Świętych we wszystkie większe uroczystości kościelne – Boże Narodzenie, Niedziela Palmowa, Wielkanoc, Zesłanie Ducha Świętego, Boże Ciało. Śpiewa też na uroczystościach odpustowych ku czci Św. Józefa – 19 marca, a w 2014 roku wykonał koncert kolęd oraz w Wielki Piątek swoim śpiewem adorował Pana Jezusa w grobie.

Do uzyskania pełnego brzmienia chóru wskazane jest jego powiększenie, szczególnie o kilka nowych głosów męskich o co szczególnie staramy się zabiegać, chociaż panie są również mile widziane.

Członkowie chóru zapewniają wszystkim miłe i serdeczne przyjęcie do wspólnej śpiewającej rodziny.

Do apelu i prośby chórzystów przyłącza się i zachęca gorąco również ks. proboszcz parafii.

Wszystkie chętne, bądź jeszcze nie zdecydowane osoby mogą zgłaszać się po każdej Mszy Świętej, oraz w każdą środę podczas prób chóru, które odbywają się w zakrystii w kościele.
Rodzina chórzystów serdecznie zachęca i zaprasza wszystkie osoby lubiące śpiewać do włączenia się we wspólny – chóralny śpiew.
AKTUALNOŚCI
19
Wrzesień
2016

Chór parafii świętego Józefa Rzeszów – Zwięczyca

Serdecznie zapraszamy do chóru parafialnego młodzież, studentów i osoby dorosłe, które chcą swoim śpiewem ubogacać liturgię w naszym kościele i rozwijać swoje zdolności muzyczne. Zaangażowanie w śpiew podczas liturgii jest jednym z wyrazów troski o naszą wspólnotę parafialną. Do śpiewania w chórze nie jest konieczna znajomość nut, ale zdolności muzyczne i chęć chwalenia Pana Boga przez śpiew.
Próby odbywają się w każdy wtorek po wieczornej Mszy świętej, w sali chóru w kościele.
Rozwiń

Galeria

Projekt i realizacja: TILTKOMP