Spotkania grup duszpasterskich

Grupa
I poniedziałek miesiąca
III niedziela miesiąca
zmiana tajemnic różańcowych po Mszy świętej
raz w miesiącu
Krąg rodzin domowego kościoła
II wtorek miesiąca
Mężczyźni św. Józefa
Oaza / LSO (zajęcia sportowe na sali gimnastycznej)
Oaza dzieci bożych
16:45 19:00
Oaza nowej drogi i nowego życia
III piątek miesiąca
Krucjata wyzwolenia człowieka
Lektorzy i ministranci

I Niedziela Adwentu

1. Dzisiaj I Niedziela Adwentu.  Okres Adwentu przygotowuje nas na liturgiczną Uroczystość Bożego Narodzenia oraz kieruje nasze oczekiwanie ku powtórnemu przyjściu Chrystusa Pana na końcu czasów. Z obu tych względów Adwent jest czasem pobożnego i radosnego oczekiwania. W okresie Adwentu codziennie o godz. 17.00 będziemy odprawiać Msze św. ku czci NMP – Roraty. Prosimy aby przynosić ze sobą świece.
  2. Modlitwie różańcowej za tydzień przewodniczyć będzie I Róża Mężczyzn.
  3. Składka z poprzedniej niedzieli przeznaczona na inwestycje prowadzone w naszej parafii wyniosła 11.590zł. „Bóg zapłać” za wszelkie składane ofiary.
  4. Ofiary złożone do puszki Caritas w kwocie 410zł. zostały przekazane dla uchodźców.
  5. Składka z przyszłej niedzieli będzie przeznaczona na cele diecezjalne oraz jako pomoc materialna „Kościołowi na Wschodzie”.
  6. W tym tygodniu wypada I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca. W czwartek Adoracja Najśw. Sakramentu od godz. 16.00. Adorację zakończymy modląc się o powołanie kapłańskie i zakonne z naszej parafii. W I piątek odwiedzimy starszych i chorych z posługą sakramentalną od godz. 8.00. Okazja do spowiedzi w czwartek w czasie adoracji oraz w piątek od godz. 16.00.
  7. W głównym przedsionku wyłożone są świece Caritas na stół wigilijny. Mała świeca w cenie 6 zł., duża 15 zł. Zachęcamy do ich nabywania. Ofiary za świece prosimy wrzucać do skarbonki Caritas.
  8. Obok figury Matki Bożej wyłożone są poświęcone dzisiaj opłatki wigilijne. Zachęcamy aby zabrać je do naszych domów lub przekazać tym, którzy nie uczęszczają do naszego kościoła. Ofiary można składać do skarbony umieszczonej obok.
  9. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej dostępnej w naszej parafii. Tygodnik „Niedziela” od przyszłego tygodnia jest w cenie 8 zł.
  10. W niedzielę 12 grudnia na Mszy św. o godz. 11.15 przeżywać będziemy uroczyste wprowadzenie do naszego kościoła relikwii Bł. Hanny Chrzanowskiej, pielęgniarki z Krakowa beatyfikowanej w 2018r. Uroczystości będzie przewodniczył Ks. Bp. Kazimierz Górny. Zapraszamy parafian do uczestnictwa.
  11. Wczoraj odbyła się wycieczka dzieci i młodzieży do Krakowa. Bardzo dziękujemy dobrodziejom i tym, którzy włączyli się w organizację i przeprowadzenie tej wycieczki.