XI Niedziela zwykła

Ogłoszenia duszpasterskie

  1. Dzisiaj kończymy przeżywanie naszych Misji Parafialnych. Bóg zapłać wszystkim uczestniczącym w spotkaniach misyjnych za piękne świadectwo wiary. Szczególne słowa podziękowania pragnę skierować do księdza misjonarza za głoszone Słowo Boże, praktyczne i życiowe wskazówki i rady jak żyć wiarą i być blisko Boga. „Bóg zapłać” za poświęcony nam czas i podjęty trud oraz przewodnictwo w tym świętym czasie.
  2. Składka z dzisiejszej niedzieli przeznaczona jest na inwestycje w naszej parafii. „Bóg zapłać” za składane ofiary.
  3. Jutro po Mszy św. spotkanie Parafialnego Zespołu Caritas.
  4. W piątek zakończenie roku szkolnego. Zapraszamy wszystkich uczniów i nauczycieli naszej szkoły na Mszę św. o godz. 9.30.
  5. W tym tygodniu wypada III piątek miesiąca. Wraz z Krucjatą Wyzwolenia Człowieka zapraszamy na Adorację Najświętszego Sakramentu od godz. 17.00. 
  6. Modlitwie różańcowej w przyszłą niedzielę przewodniczyć będzie I Róża Niewiast.   
  7. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej dostępnej w naszej parafii.
  8. Od poniedziałku 24 czerwca do środy 26 czerwca można składać elektrośmieci i zużyty sprzęt AGD w wyznaczonym miejscu na parkingu przed kościołem. Zgromadzone rzeczy zostaną zabrane w czwartek 27 czerwca.
  9. Od jutra rozpoczynamy Parafialne Nawiedzenie Obrazu Św. Józefa, które jest darem dla naszych rodzin. Rodzina, która przejmuje obraz, odbiera go z Kościoła po Mszy św. a na następny dzień przed Mszą św. przynosi go do Kościoła.

Rodzina przyjmująca Obraz przygotowuje wcześniej odpowiednie miejsce w swoim domu tworząc „Domowy ołtarz”: np. w głównym pokoju stół nakryty obrusem, zapalone świece, położone Pismo Św. Tam umieszcza się obraz, przy którym rodzina rozpoczyna czuwanie modlitewne według załączonych materiałów oraz dokonuje wpisu do księgi peregrynacyjnej.

Zachęcamy, aby w czasie Nawiedzenia podjąć trud pojednania w rodzinie i sąsiedztwie oraz przystąpić do spowiedzi i Komunii Świętej.

Kalendarz peregrynacji obrazu umieszczony jest na stoliku przy głównym wyjściu z kościoła. Prosimy aby osoby chętne wpisywały się do tego kalendarza w wybranym przez siebie terminie.