Ta strona korzysta z cookies OK więcej

Parafia

Rzymskokatolicka

pw. Św. Józefa w Rzeszowie - Zwięczycy

Oaza

 

Ruch Światło-życie jest jednym z ruchów odnowy Kościoła według nauczania Soboru Watykańskiego II. Jest to formacja, która gromadzi ludzi w różnym wieku, m.in.: dzieci, młodzież, dorosłych, kapłanów, zakonników i wielu innych. Stanowi pewną formę „wychowawczą” dojrzałego chrześcijanina i służy odnowie Kościoła poprzez przekształcenie parafii we wspólnoty wspólnot.

Znakiem Ruchu Światło-Życie jest starochrześcijański symbol fos-zoe (gr. słowa światło i życie splecione literą omega, tworzące krzyż).

Początki historii Ruchu sięgają pierwszej oazy, która odbyła się w 1954 r. Wtedy to Ruch Światło-Życie rozwinęło się do oaz – rekolekcji zamkniętych prowadzonych metodą przeżyciową. Przed 1976 rokiem Ruch nazwany był „Ruch Oazowy” oraz „Ruch Żywego Kościoła”. Twórcą oazy był ks. Franciszek Blachnicki (ur. 1921r. - zm. 1987 r.).
Ks. Franciszek Blachnicki

(źródło: http://www.niedziela.pl/artykul/88731/nd/W-szkole-ks-Franciszka-Blachnickiego)

W naszej parafii istnieją dwie formacje: Oaza Dzieci Bożych oraz Oaza Nowej Drogi i Nowego Życia, które spotykają się w każdy piątek (godziny spotkań podane są w zakładce Ogłoszenia).

 

Polecane linki:  
Projekt i realizacja: TILTKOMP