24.03.2024r.

1. Niedzielą Palmową rozpoczynamy Wielki Tydzień. O godz. 15.00 zapraszamy na Koronkę, Gorzkie Żale o godz. 15.30. Po Nabożeństwie Msza św.
  2. Dzisiaj o godz. 18.00 w parku przy kościele w Niechobrzu odbędzie się Misterium Męki Pańskiej. Organizatorzy zapraszają.
  3. Składka z poprzedniej niedzieli przeznaczona na inwestycje w naszej parafii i ogrzewanie kościoła wyniosła 11.700zł., „Bóg zapłać” za ofiary składane na ten cel.
  4. Składka na nabożeństwie Gorzkich Żali w poprzednią niedzielę przeznaczona na kwiaty do Bożego Grobu wyniosła 1250zł.
  5. Składam podziękowania Różom Różańcowym za złożone ofiary na kwiaty do Bożego Grobu, „Bóg zapłać”.
  6. W poniedziałek i wtorek Msza św. rano o godz. 7.00 ze względu na odbywające się spowiedzi w parafiach naszego dekanatu.
  7. Spowiedź przedświąteczna w naszej parafii odbędzie się jutro od godz. 10.00 do 12.00, od 15.00 do 16.30, od 17.00 do 18.00. Zapraszamy wszystkich parafian do skorzystania.
  8. W tym tygodniu przeżywać będziemy Święte Triduum Paschalne:
  9. Wielki Czwartek – Msza św. Wieczerzy Pańskiej o godz. 18.00.
  10. Po Mszy św. przeniesienie Pana Jezusa do Ołtarza – Ciemnicy i adoracja do godz. 21.00.
  • Wielki Piątek – Dzień męki i śmierci Chrystusa. Pana Jezusa w Ciemnicy będziemy adorować od godz. 7.00 do 17.30.

O godz. 17.30 Droga Krzyżowa. Liturgię Męki Pańskiej rozpoczniemy o godz. 18.00. Pana Jezusa w Grobie będziemy adorować do godz. 24.00.

• Przypominamy, że w Wielki Piątek obowiązuje post ścisły, zachęcamy do zachowania postu do Wigilii Paschalnej.
  • Ofiary składane przy krzyżu przeznaczone są na Bazylikę Grobu Pańskiego w Jerozolimie oraz dzieła Stolicy Apostolskiej prowadzone w Ziemi Świętej.
  • Kolejność adoracji Róż Różańcowych wywieszona jest na tablicy ogłoszeń i w głównym przedsionku.
  • W Wielką Sobotę będziemy adorować Pana Jezusa w Grobie od godz. 7.00 do 19.00.
  • Poświęcenie pokarmów w sobotę od godz. 9.00 do 12.00 co pół godziny przed kościołem.
  • W Wielką Sobotę w czasie święcenia pokarmów Parafialny Zespół Caritas będzie się dzielił poświęconym chlebem. Ofiary złożone przy tej okazji przeznaczone będą na pomoc osobom potrzebującym. „Bóg zapłać” za wszelkie składane ofiary.
  • Liturgię Wigilii Wielkanocnej rozpoczniemy w Wielką Sobotę o godz. 19.00. Prosimy o przyniesienie świec.
  • Zachęcam męską młodzież naszej parafii do podjęcia straży przy Bożym Grobie i włączenie się w przeżywanie liturgii.
  • Wielkanocny Poranek rozpoczniemy Rezurekcją o godz. 6.00. Pozostałe Msze św. o godz. 9.30, 11.15. Mszy św. o godz. 16.00 nie będzie zarówno w pierwszy jak i w drugi dzień świąt.
  •  W czasie świąt do komunii św. podchodzimy procesyjnie. Komunię św. przyjmujemy na stojąco. Przy figurze Matki Bożej komunia św. będzie udzielana na rękę. Po zakończonej komunii św. w nawach kościoła będzie udzielana komunia św. na chórze.